Gratis

Inginer departament Tehnic

Somet S.A.

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare in constructii, preferabil Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole.
  • Minim 3 ani experienta anterioara in constructii, preferabil in lucrari de structura; prezinta avantaj experienta anterioara in proiectare structuri.
  • Cunostinte AutoCAD si Excel mediu-avansat.
  • Cunostinte tehnice despre materiale si tehnologii de aplicare.
  • Persoana cu bune abilităti de comunicare si lucru cu oamenii.
  • Capacitate de analiza si sinteza.
  • Atentie la detalii si abilitatea de a lucra cu termene scurte.
  • Bune abilităti de planificare si organizare a propriei activitati si de rezolvare a problemelor.
  • Persoana proactiva si orientata spre rezultate.
  • Cunostinte limba engleza - prezinta avantaj.

Descrierea jobului

Cautam colegi pentru executia unui proiect unic in cariera oricarui inginer constructor pasionat de lucrari emblematice - proiectul ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈Magistrala de Metrou M6 Lot 1.2!
Inginerul Tehnic va mentine legatura, din partea constructorului, cu proiectantul cu privire la neconcordantele ce apar in proiect fata de situatia reala din teren; se asigura ca proiectul si listele de cantitati sunt complete; ajuta la intocmirea dispozitiilor de santier, certificand cantitatile / modificarile de cantitati aparute in proiect.

Responsabilitati principale:
  • Tine evidenta la zi a documentatiei primite de la proiectant si o distribuie celorlalte departamente implicate.
  • Studiaza si verifica Proiectul Tehnic de Executie si asigura compararea acestuia cu proiectul de la faza de ofertare.
  • Verifica listele de cantitati primite de la proiectant si le compara cu cele avute in faza de ofertare.
  • Intocmeste, dupa caz, liste de cantitati pentru fiecare element in conformitate cu Proiectul Tehnic de Executie.
  • Face verificari pentru a se asigura ca nu lipsesc extrase de armare pentru anumite elemente din proiect.
  • Colaboreaza indeaproape cu proiectantul pentru a se asigura ca proiectul si listele de cantitati sunt complete.
  • Analizeaza, calculeaza si compara extrasele de armatura din proiect cu detaliile de armare din plan.
  • Tine legatura cu proiectantul cu privire la neconcordantele ce apar in proiect fata de situatia reala din teren.
  • Colaboreaza cu proiectantul in vederea stabilirii solutiilor ce vor sta la baza intocmirii viitoarelor dispozitii de santier.
  • Ajuta la intocmirea dispozitiilor de santier, certificand cantitatile / modificarile de cantitati aparute in proiect.
  • Elaboreaza si printeaza desene, schite necesare departamentului din executie.
  • Tine evidenta modificarilor ce apar la nivel de proiectare in timpul executiei, in vederea actualizarii corespunzatoare a proiectului in faza de As Built.
  • Verifica, din punct de vedere tehnic, ca ofertele primite de la furnizori, subcontractori corespund cu cerintele din Proiectul Tehnic de Executie si Caietul de Sarcini.
Beneficii:
  • Bonuri de masa.
  • Abonament medical clinica privata.
  • Decont transport.
  • Laptop si telefon de companie.
  • Zile suplimentare de concediu de odihnă pentru angajatii cu vechime.
  • Perspective de dezvoltare profesionala.
  • Activitati recreative cu echipa.
  • Oportunitati de a lucra alaturi de o echipa de profesionisti, intr-o companie cu traditie si renume!

Înființată în 1991 cu capital integral privat, SOMET SA este o companie cu tradiție și experiență pe piața românească, specializată în lucrări mari de infrastructură subterană și cu vastă experiență în construcții civile.

De-a lungul traiectoriei profesionale, SOMET s-a detașat pe piața de construcții din România ca și companie specializată în construcții de metrou, menținându-și până în prezent poziția de lider în acest domeniu.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 30 Mai 2024 Expiră 23 Iun. 2024