Gratis

Inginer Constructor Managementul Calitatii, Baia Mare

STRABAG SRL

Candidatul Ideal

ARL SA angajeaza la Baia Mare Inginer Constructor Managementul Calitatii pe o perioada de 12 luni cu posibilitatea prelungirii.
  • Studii superioare in domeniul constructiilor;
  • Experienta pe un post similar de minim 2 ani;
  • Cunoasterea legislatiei si a standardelor de referinta in domeniul constructiilor;
  • Cunostinte in utilizarea calculatorului MS Office (Word, Excel);
  • Abilitati de comunicare eficiente si capacitatea de a lucra in echipa;
  • Limba Engleza nivel mediu;
  • Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu.

Descrierea jobului

  • Intocmeste, in colaborare cu sefii locurilor de munca, necesarul anual de echipamente de protectie a muncii, de materiale igienico-sanitare, precum si actioneaza ca responsabil al calitatii lucrarilor pe santier si verifica standardele, calitatea lucrarilor, proceselor din cadrul proiectului de constructii alocat;
  • Executa toate operatiile necesare controlului calitatii materialelor, materiilor prime, elementelor de constructie aprovizionate de la furnizori, realizeaza;
  • Cunoaste standardele de calitate cerute in constructii si respecta legile si reglementarile tehnice referitoare la calitate si procedurile SMC;
  • Intocmeste actele referitoare la calitatea lucrarilor executate din santier;
  • Pregateste, elaboreaza si redacteaza materialul documentar necesar legat de controlul calitatii constructiei;
  • Controleaza toate fazele de executie care determina calitatea lucrarilor de constructii din santier;
  • Asigura implementarea tehnicilor, metodelor si instrumentelor specifice managementului calitatii;
  • Participa la verificarea calitatii lucrarilor la principalele faze de executie stabilite prin normele, reglementarile si normativele tehnice si semneaza procesele verbale de atestare a calitatii;
  • Verifica calitatea lucrarilor, si intocmirea inregistrarilor calitatii pe faze de executie a lucrarilor (PV predare-primire front lucru, PV receptie calitativa pentru lucrari ce devin ascunse, PV prelevare probe, buletine de analiza, etc.);
  • Elaboreaza documente si protocoale necesare Cartii Constructiei.

Descrierea companiei

STRABAG

Progresul începe cu noi.

Aproape 79.000 de oameni lucrează în STRABAG, în peste 700 de locații din întreaga lume, pentru progres. Proiectele noastre sunt unice și cu o individualitate puternică, la fel ca fiecare dintre noi. De la construcții și inginerie structurală, construcții de drumuri și inginerie civilă, construcții de poduri și săpături de tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - gândim în perspectivă și ne propunem să devenim cel mai inovator și durabil grup de tehnologie în construcții din Europa. Oportunități egale de șanse, diversitatea și incluziunea sunt părți integrale a ceea ce suntem și este modul nostru de operare. Lucrăm împreună ca parteneri pentru a finaliza proiecte cu succes și pentru a crește odată cu noile provocări. Împreună realizăm lucruri mari.

Construiește-ți viitorul alături de noi!

Aplică acum pentru a deveni parte din echipa noastră.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024