Gratis

Inginer constructii civile si industriale-executie

C.C.C. KRONSTADT S.R.L.

Candidatul Ideal

Asigura comunicarea cu partenerii din cadrul proiectului si respecta obligatiile contractuale ce decurg din acordul de parteneriat;
Pregateste si organizeaza planul de activitate in cadrul proiectului si asigura resursele necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
Administreaza bugetul proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile si cu conditiile finantatorului;
Valorifica si dezvolta oportunitatile pe durata implementarii proiectului;
Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipamentele tehnice, consultantii si pe alti colaboratori implicati;
Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului;
Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare ;
Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente;
Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect;
Face propuneri de imbunatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse;
Stabileste, conform structurii organizatorice, sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine;
Motiveaza echipa de proiect prin comunicare si prin evaluarea permanenta a subordonatilor directi;
Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

Raspunde de gestionarea resurselor umane si materiale conform cu planificarea proiectului, precum si de alocarea lor corecta pe activitatile proiectului;
Raspunde de respectarea termenelor stabilite prin contracte;
Raspunde de veridicitatea si corectitudinea rapoartelor intocmite pentru finantator, parteneri si beneficiari;
Raspunde de predarea in bune conditii si de calitatea lucrarilor incredintate;
Raspunde de activitatea de planificare, lansare in executie si urmarire a executiei lucrarilor, in corelatie cu celelalte activitati conform cerintelor contractelor perfectate;
Raspunde de coordonarea activitatii tehnice si asigura documentarea si informarea tehnica, economica si de reglementare ale compartimentelor organizatiei;
Monitorizarea executiei, din punct de vedere al cantitatilor, conformitatii cu proiectul, calitatii si respectarii termenelor;
Are obligatia de a respecta confidentialitatea informatiilor la care are acces in cadrul societatii;
Recruteaza personalul muncitor pe raza desfasurarii proiectului;
Selecteaza subantreprenori impreuna cu conducerea firmei.

SC CCC KRONSTADT SRL - Compania de constructii din loc.Harman, jud.Brasov, desfasoara o activitate in proiectare si executie pentru constructii civile si industriale, cat si pentru lucrari de instalatii si instalatii electrice.Compania are in prezent 160 de angajati, ruland o cifra de afaceri de peste 5 milioane de euro.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024