Gratis

Inginer constructii civile/ asistent inginer

SMART & FAST CONSTRUCT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare- Inginer constructii civile industriale si agricole;

Cunoasterea limbii engleze scris si vorbit nivel mediu Sa aiba experienta profesionala specifica minim 2 ani in pozitia de Responsabil control calitate si /sau Responsabil cu asigurarea calitatii si / sau Inginer calitate in cadrul proiectelor de constructii civile.
Lucru in echipa, spirit creativ, adaptabilitate, dinamism si sociabilitate
Capacitatea de asumare a responsabilitatii si de a lua decizii
Persoana activa,foarte bine organizata;
Spirit de initiativa si atitudine proactive;
Spirit antreprenorial;
Seriozitate,responsabilitate,dinamism.

Descrierea jobului

Responsabilitati ASISTENT Inginer

Raspunde de desfasurarea permanenta si sistematica a activitatii de control tehnic al calitatii si a proceselor de inspectii si incercari la nivelul proiectului, in conformitate cu prevederile documentelor Sistemului de management al calitatii.

Urmareste si asigura realizarea activitatilor de inspectii si verificare a calitatii, la produsele aprovizionate pe santier, inainte de punerea in opera, precum si la lucrarile realizate, pe tot parcursul desfasurarii proiectului, in conformitate cu procedurile aferente in vederea confirmarii calitatii si acceptarii de catre clienti a lucrarilor executate.

In perioada de pregatire a proiectului verifica existenta si valabilitatea autorizatiei de construire, acordurilor si avizelor primite de la beneficiar, concordanta dintre prevederile autorizatiei de construire, certificatului de urbanism, avizelor, acordurilor si ale proiectului, verifica existenta tuturor pieselor scrise si desenate din proiect, inclusiv existenta studiilor solicitate prin certificatul de urbanism sau prin avize.

Asista la prelevarea probelor de la locul de punere in opera, conform caietelor de sarcini si normativelor in vigoare precum si a clauzelor contractuale speciale.

Asigura interfata cu laboratoarele de specialitate, pentru efectuarea de determinari (incercari, analize) pentru controlul lucrarilor/ produselor procurate de la furnizori/ subcontractanti.

Intocmeste la termenele stabilite, informarile, rapoartele si situatiile cerute de conducerea societatii in vederea analizarii activitatii de CTC desfasurate, precum si a evolutiei calitatii executiei lucrarilor.

Verifica calitatea lucrarilor, si intocmirea inregistrarilor calitatii pe faze de executie a lucrarilor (PV predare-primire front lucru, PV receptie calitativa pentru lucrari ce devin ascunse, PV prelevare probe, buletine de analiza, etc.) realizate de subcontractori. Furnizare de informatii pentru intocmirea raspunsului catre client;

Participa, la solicitarea supervizorului, in proiecte sau activitati intra si interdepartamentale, cu caracter temporar, in functie de rolul si competentele sale, pentru a contribui la realizarea obiectivelor echipei.

Infiintata in anul 2004, in Constanta, Pro-Smart este o firma cu capital privat integral romanesc, ce isi desfasoara activitatea in domeniul constructiilor si amenajarilor. Permanenta preocupare pentru calitate si oferirea unui pret corect, sunt aspecte care au condus la actuala pozitionare pe piata a companiei. Principalele categorii de produse pe care le veti regasi sunt: - Tamplarie (usi,ferestre, geam tip termopan) PVC / aluminiu - Fatade ventilate / pereti cortina / placari bond - Rulouri / plase insecte / obloane - Pergole / copertine / inchideri terase - Geam balcon / pereti amovibili - Partitii sticla / compartimentari / cabine dus - Balustrade / porti si garduri aluminiu - Usi garaj / grilaje mobile - Automatizari / bariere / bolarzi - Usi rapide, metalice, industriale - Corturi industriale / burdufe izotermica si rampe egalizare

Dispunem de personal de specialitate cu o solida pregatire profesionala si experienta. Suntem recunoscuti pentru oferirea de solutii in circumstante dificile de executie, datorita implicarii directe a proiectantilor nostri in procesul de design.

Astfel, dupa vizita pentru evaluarea posibilitatilor de realizare a proiectului dorit de dumneavoastra, urmeaza crearea design-ului ce corespunde acelor specificatii, executia lucrarii de montaj, si, desigur, asigurarea serviciilor de intretinere timp de 24 de luni.

Pastram si acum pasiunea pentru confort, cu care aceasta companie a inceput in 2004, cand 2 baieti, au oferit ceva in plus fata de traditionalele solutii de pe piata. Acum, echipe specializate pe fiecare domeniu asigura materializarea a ceea ce fiecare isi doreste.

O garantie în plus a seriozitatii si nivelului înalt de competenta de care beneficiati din partea firmei o reprezinta faptul ca Pro-Smart a implementat si mentine in prezent un sistem de calitate ce indeplineste conditiile standardelor ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 si OHSAS 18001:2007.

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 29 Febr. 2024 Expiră 30 Mart. 2024