Gratis

INGINER CANTITATI

Aduro S.R.L.

Candidatul Ideal

Experientă minimă 3 ani pe un post similar;
Studii Superioare Finalizate - UTCB;
Citirea unui Plan;
Experienta anterioara in gestionarea unui proiect cu o valoare mai mare de 10 mil de euro;
Limba engleză la nivel conversational;
Cunoștințe foarte bune de MS Office (mai ales Excel) și AutoCad;
Foarte bune abilități de organizare;
Spirit dezvoltat de lucru în echipă;
Atenție deosebită la detalii.

Descrierea jobului

Întocmirea listelor de cantități pentru fiecare element, în conformitate cu Proiectul Tehnic de Execuție;
Actualizarea listelor de cantități, de executat, în conformitate cu modificările și dispozițiile de șantier emise;
Examinarea și utilizarea documentațiilor primite de la proiectant (caiete de sarcini, memorii tehnice, fișe de date, planuri);
Calculul cantităților de executat pentru fiecare categorie/obiect/articol din lista de cantități, în conformitate cu Proiectul Tehnic de Execuție;
Întocmirea tuturor documentelor necesare (liste de cantități , fișe de măsurători, anexe, etc) în vederea finalizării situațiilor de lucrări în relația cu Subcontractorii, Beneficiarii și prestatorii de servicii;
Actualizarea cantităților de executat pentru fiecare element din lista de cantități, în vederea actualizării costului proiectului;
Pregătirea listelor de cantități necesare cerințelor de subcontractare a lucrărilor;
Întocmirea rapoartelor lunare (sau la cerere) cu statusul documentației prin corelarea măsurătorilor din teren cu proiectul;
Pregătirea situatiilor de lucrări pentru decontarea lucrărilor executate;
Cunoașterea HG 1/2018;
Întocmirea rapoartelor privind progresul fizic și financiar;
Întocmirea și verificarea situațiilor de plată și a bugetelor.

Înființată în 2009, ADURO a crescut pe o piață în plină criză economică venind în sprijnul companiilor private și a instituțiilor publice pentru demararea și finalizarea lucrărilor propuse.

MISIUNEA ADURO Realizarea de proiecte sustenabile, cu profesionalism și onestitate. Proiecte care ne fac să ne simțim mândri!

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024