Gratis

Inginer Calitate Productie – Departament Calitate Productie

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM

Candidatul Ideal

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!

Cautam pentru echipa noastra de Calitate Productie o persoana deschisa cu bune abilitati de comunicare si cu spirit de echipa.

Pentru acest rol este nevoie de:
StudiiSuperioare Tehnice
Lb. Engleza – nivel mediu-avansat / Lb. Germana – reprezinta avantaj
Experienta in domeniul reprezinta avantaj

Competente:
Orientare spre rezultat si calitate
Spirit de echipa
Abilitati de analiza - problem solving
Orientare spre imbunatatire continua
Abilitati de comunicare
Abilitati foarte bune de organizare

Descrierea jobului

Beneficiile pe care le oferim sunt:Transport gratuit
Tichete de masa
Tichete cadou
Bonus anual de performanta
Discount la sala de ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀sport
Abonament medical
Al 13-lea salariu
Bonus de fidelitate
Mediu de lucru tanar si dinamic
Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala

Rolul face parte din cadrul departamentului de Calitate Productie si presupune urmatoarele sarcini:
Responsabil ca toti membrii segmentului din care face parte sa cunoasca cerintele si asteptarile clientului cu privire la calitate astfel incat acestea sa fie respectate in toate domeniile de activitate.
Responsabil sa urmareasca si sa auditeze departamentul de productie pentru detectarea neconformitatilor si sa participe la ciclul de inchidere a actiunilor corective
Responsabil de colectarea permanenta a informatiilor specifice asigurarii calitatii (evolutia si analiza defectelor, date despre testare-parametri de testare, performanta echipamentelor de testare si date despre asigurarea calitatii- inregistrarea activitatilor) pentru a asigura respectarea cerintelor de calitate ale clientului si a celor specificate in procedurile interne.
Analizeaza cauzele si implementeaza eficient actiunile corective folosind instrumentele calitatii (8D, 5 Why,5M, CIP) astfel incat sa foloseasca lectiile invatate la procesele similare si aceeasi problema sa nu se repete.
Responsabil sa instaleaze echipamentele/ sistemele de masura (din zona de productie), sa participe la elaborarea instructiunilor de utilizare a acestora, la elaborarea studiilor MSA si sa urmareasca statusul calibrarii echipamentelor/ sistemelor astfel incat procesul de productie sa fie monitorizat in concordanta cu cerintele definite in planul de control.

Aplica acum! Asteptam cu interes sa ne cunoastem!

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare. Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai. Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala. Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!
Publicat 12 Mai 2024 Reactualizat 26 Mai 2024 Expiră 11 Iun. 2024