Gratis

Inginer automatist

ALBALACT SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in Electronica sau Automatica si Calculatoare;
  • ​Experienta profesionala in mentenanta automatizarilor industriale;
  • Experienta de lucru cu sisteme dе automatizare FANUC;
  • Cunostinte de pneumatica, mecanica, hidraulica si electronica;
  • Cunostinte de desen tehnic;
  • ​Buna cunoastere a echipamentelor si componentelor electrice specializate (actuatoare, valve proportionale, senzoristica, componente de masurare procese, convertizoare de frecventa, servomotoare, etc.);
  • Cunostinte softtware automate programabile (SIEMENS Step 7, LM 90, Proficy), HMI, comunicare;
  • Cursurile tehnice de specialitate constituie un avantaj;
  • Capacitate de analiza, prioritizare si rezolvare a problemelor precum si a gestionarii timpului;
  • Orientat spre rezultat si proactiv;
  • Claritate in comunicare, meticulozitate si onestitate;
  • Atentie la detalii, rigurozitate;
  • Gandire logica, bune abilitati organizatorice, mod de lucru sistematic;
  • Cunostinte limba engleza, inclusiv limbaj tehnic, nivel mediu/avansat;
  • Cunostinte operare MS Office;

Descrierea jobului

  • Eficientizează, planifică și configurează automatizarea proceselor de producție;
  • Instruiește operatorii de pe echipamentele de producție în ce privește automatizările cu care acestea sunt echipate, în concordanță cu instrucțiunile din manual;
  • Mentinerea eficientei operationale a sistemelor de automatizare ale echipamentelor, prin actiune directa sau prin coordonarea executiei mentenantei preventive, predictive si corective;
  • Remediază erorile și defectele proceselor sau echipamentelor automatizate;
  • Colaborează cu producătorii echipamentelor pentru remedierea problemelor;
  • Identifică noi oportunități și instrumente de automatizare în cadrul procesului de producție;
  • Inițiază acțiuni corective și preventive pentru întreținerea și funcționarea echipamentelor automatizate.

Descrierea companiei

DESPRE ALBALACT
Avand peste 45 de ani de experienta in domeniu, din 2008 Albalact este liderul pietei laptelui din Romania. Bazandu-se pe o strategie focusata permanent pe inovatie si dezvoltare, Albalact a devenit in 2014 cea mai mare companie romaneasca de lactate. Albalact proceseaza lapte si produse lactate proaspete in una dintre cele mai noi si moderne fabrici din Europa Centrala si de Est, in Oiejdea, Judetul Alba. De asemenea, compania mai produce o gama larga de branzeturi in fabrica Raraul, din Bucovina. Din septembrie 2016, Albalact face parte din grupul Lactalis. Pentru mai multe informatii, vizitati www.albalact.ro.

În Albalact, oamenii cresc și se dezvoltă odata cu compania. Suntem dinamici, în fiecare an construim, creăm produse, introducem tehnologii noi, implementăm sisteme moderne, învățăm permanent, ne împărtășim cunoștințele, experiența și creativitatea. La Albalact, oamenii sunt ascultați, încurajați și promovați.

Avem nevoie de oameni care își iubesc munca, vor să învețe, să evolueze, care sunt dispuși să ofere ce pot mai mult și mai bine și care nu se tem să-și asume cu deciziile și rezultatele muncii lor. În Albalact lucrurile nu se impun după tipare, ci se construiesc de la zero, se ajustează, si se perfectionează. De aceea, avem nevoie de oameni curajoși cu idei îndrăznețe.

DESPRE GRUPUL LACTALIS
Grupul Lactalis ocupa primul loc in lume in domeniul lactatelor, fiind cel mai mare producator de lactate si branzeturi din Europa, cu cea mai mare colectare de lapte din aceasta regiune. Experienta sa de peste 88 de ani este sustinuta de un profesionalism dovedit prin portofoliul larg de produse, adaptate la asteptarile consumatorilor din intreaga lume. Grupul are 85,000 de angajati, detine mai mult de 266 de fabrici in 51 de tari si este prezent in 85 tari la nivel global. Avand sediul central in Laval, vestul Frantei, compania a avut in 2020 vanzari de 21,1 miliarde de dolari. Mai multe detalii gasiti pe www.lactalis.fr.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024