Gratis

Inginer Automatist

CLEMESSY AUTOMATIZARE S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerintele postului :

• Minim 2 ani de experienta in programare PLC : Siemens STEP7 (Simatic Manager, TIAPortal) ;
• Experienta in parametrare variatoare/convertizoare ;
• Experienta in programare SCADA/HMI ;
• Experienta in parametrare comunicatie : Profibus, Modbus, Ethernet, Profinet etc ;
• Experienta in Eplan/SeeElectrical ;
• Limba franceza : nivel mediu. In lipsa cunostintelor de franceza, cel putin un nivel mediu de engleza ;
• Permis de conducere cat B

Descrierea jobului

Ca Inginer Automatist, responsabilitatile dumneavoastra vor fi:
• Analizarea caietelor de sarcini ;
• Participarea la elaborarea unor solutii optime tehnico-economice ;
• Participarea la redactarea ofertelor tehnice ;
• Conceptia schemelor electrice si a programelor de automatizare ;
• Redactarea documentatiei specifice : scheme electrice, analize functionale, manuale utilizare, etc ;
• Participarea la punerea in functiune a diverselor instalatii realizate/instalate (eventual coordonarea unei echipe de electricieni, in functie de complexitatea proiectului) ;

Beneficii :
• Salariu atractiv
• Tichete de masa
• Asigurare de sanatate
• Eventual prima de relocare

Infiintata in anul 2005, Clemessy Automatizare, filiala Grupului Clemessy in Romania, are competentele necesare in Automatizari Industriale, Inginerie Electrica si Inginerie Mecanica pentru a realiza cu succes, proiecte la cheie care includ proiectare, realizare, instalare si punere in functiune de sisteme mecanizate/automatizate/robotizate.
Ne consolidam echipa si cautam Ingineri Automatisti care sa corespunda cerintelor mentionate.
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024