Gratis

INGINER APARATURA MEDICALA

SC ICEMED SRL

Candidatul Ideal

- Absolvent al Facultatii de Inginerie medicala, Inginerie profil electric/electronic/electromecanic, bioinginerie sau alt profil - TEHNIC apropiat sau student in an terminal;
- Limba engleza nivel mediu (minimum);
- Carnet de conducere categoria B, fara evenimente semnificative;
- Experienta intr-un rol similar prezinta un avantaj;
- Excelente abilitati de comunicare si prezentare;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- Capabil sa stabileasca obiective pe termen scurt, mediu și lung;
- Capabil sa identifice solutii pentru rezolvarea problemelor urgente si sa propuna solutii alternative;
- Cunostinte primare elemente retele IT;
- Cunostinte operare software Microsoft Windows, pachet Office
- Cunostinte software grafica (Corel, PhotoShop, AutoCAD) reprezinta un avantaj
- Disponibilitate pentru deplasari in tara (20% din timpul de lucru);
- Abilități de învățare și studiu a noilor tehnologii

Descrierea jobului

- Asigura suportul tehnic, instalarea si trainingul personalului medical pentru echipamentele medicale comercializate;
- Promoveaza produsele din portofoliul companiei si ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈identifica nevoile clientilor legate de produsele companiei
- Stabileste si mentine o buna comunicare cu clientii si cu membrii echipei
- Participă la întocmirea manualelor de utilizate, a fișelor tehnice si a ofertelor economice
- Asigura managementul echipamentelor de testare si calibrare in termenul prevazut de producator si/sau de legislatie;
- Solicită oferte de preț pentru obținerea de piese de schimb, revizii, reparații etc.;
- Se informează permanent şi îşi imbogateste pachetul de cunostinte tehnice.

ICEMED este o companie fondată la București, cu o vastă experiență în furnizarea de aparatură medicală de înaltă tehnologie, adresată spitalelor și centrelor de reabilitare medicală, geriatrie, medicină sportivă, wellness și spa. Prin experiența dobândită, resurse, pasiunea și dedicarea echipei, ICEMED dezvoltă “soluții sănătoase”, promovând tehnologii medicale performante și novatoare. Continuu preocupați de identificarea și dezvoltarea celor mai îndrăznețe soluții în aparatura medicală, întâmpinăm cu curaj și implicare fiecare provocare, cu scopul de a oferi un sprijin constant experților din sănătate.

Misiunea noastră este să contribuim activ la promovarea și adoptarea unui stil de viață sănătos și la creșterea calității vieții.

Viziune: dornici să furnizăm calitate absolută, suntem determinați să descoperim și să punem în practică, împreună cu partenerii noștri, soluții fiabile și creative în domeniul tehnologiilor medicale, accesibile tuturor.

Valorile care ne ghidează: profesionalism, pasiune, onestitate, responsabilitate, colaborare, empatie, etică.

Publicat 18 Mai 2024 Reactualizat 8 Iun. 2024 Expiră 17 Iun. 2024