Gratis

In-house lawyer Bucuresti

NRG CABLES S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul juridic, finalizate;
  • Abilităti de organizare și planificare, capacitatea de a gestiona eficient programul si responsabilitățile, de a prioritiza sarcinile;
  • Abilități de adaptare și învățare rapidă, capacitatea de anticipa nevoile si schimbările astfel încât sa fim in pas cu activitățile din companie si din industrie;
  • Abilitatea de a analiza informațiile, de a identifica problemele și de a găsi rapid soluții legale;
  • Capacitatea de a gestiona sarcini multiple simultan, de a dovedi profesionalism in condiții de presiune;
  • Responsabilitate, capacitatea de asumare a sarcinilor si de a lua decizii complicate;
  • Capacitatea de a lucra constant si susținut, orientat spre rezultat;
  • Implicare, onestitate, devotament si loialitate in toate activitățile desfășurate;
  • Spirit energic, deschidere, rezistenta la efort prelungit si stres;
  • Capacitate de a veni cu propuneri, inițiative de îmbunătățire continua si optimizare constanta;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare interpersonală, spirit sociabil, empatic;
  • Interes pentru autoeducare si învățare continua, motivație pentru excelenta;
  • Abilitatea de a vorbi fluent limba romana si engleza;
  • Discreție și confidențialitate absolută în gestionarea informațiilor sensibile;
  • Disponibilitate de a calatori, permis conducere categoria B;
  • Disponiblitate pentru program prelungit;
  • Cunoștințe avansate de operare PC și a programelor Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);

Descrierea jobului

  • Asigură legalitatea activităţilor desfăşurate de către Companie și acordă consultanță de specialitate tuturor compartimentelor din cadrul firmei, în concordanță cu actele normative în vigoare;
  • Avizează pentru legalitate contractele, înțelegerile, tranzacțiile și orice alte acte juridice care angajează răspunderea juridică a Societății;
  • Negociază clauzele contractuale cu caracter juridic;
  • Urmărește desfășurarea proceselor, prin ținerea evidenței termenelor de judecată, întocmirea actelor necesare pentru prezentarea la termenele de judecată cu completări și dovezi noi, dacă este necesar;
  • Colaboreaza cu Casele de avocatura si le furnizeaza informatiile, documentele solicitate de catre acestea;
  • Întocmește formalitățile prevăzute de lege în cazul modificării actului constitutiv, asigurând înregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comerțului;
  • Pregătește, cu celelalte persoane desemnate din cadrul Societății, convocările AGA și depune la Registrul Comerțului hotărârile adoptate, în vederea menționării acestora și publicării în Monitorul Oficial al României;
  • Gestionează activitățile de carte funciară ale Societății;
  • Urmărește actele normative publicate în Monitorul Oficial al României, întocmește rapoarte privind aspectele care vizează activitatea Societății;
  • Arhivează documentele/ dosarele privind litigiile, prin înregistrarea și conservarea tuturor actelor juridice emise de instituții și departamentul juridic;
  • Întocmește adrese, notificări cu caracter juridic către alte societăți/instituții;

Beneficii:

· Contract individual de munca incheiat pe perioada nedeterminata, perioada de proba 3 luni;
· Salariu net 10000 lei;
· Promovarea pe poziția de Senior In-house lawyer in interiorul companiei, recomandări pentru viitoarele tale joburi din afara companiei;
· Plata taxelor de școlarizare pentru dobândirea de noi skill-uri necesare pentru performarea task-urilor;
· Upgrade personal, dezvoltare si deschidere de noi perspective profesionale;
· Posibilitatea de a avea, când situația o cere, sprijinul colaboratorilor in îndeplinirea sarcinilor de serviciu;
· Libertate de mișcare, de a lua decizii si de a le implementa;
· Participare la profit in cazul realizării unor proiecte agreate in avans;

Le multumim in avans tuturor candidatilor care isi depun candidatura, dar dorim sa anuntam ca vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 4 Mai 2024