Gratis

Human Resources Consultant, Bucuresti

EOS KSI ROMANIA

Candidatul Ideal

We are currently recruiting for our HR Team, in our Bucharest location, an HR Consultant.
We are looking for a young specialist, passionate about people and culture!
Responsibilities will focus, mainly, on Recruitment & Employee Lifecycle activities, with a plus on culture & engagement.

Requirements:
  • Experience in a similar role, minim 2 years.
  • Volume recruitment can be a plus, in a BPO environment.
  • Collaboration and communication skills
  • Good planning skills, prioritization skills & goal oriented
  • Attention to details.
  • Fast learner that values learning new skills and personal development.
  • Familiarity with MS Office, knowledge of Charisma HR system is a big plus.

Descrierea jobului

​Your main responsibilities:
  • Ensure and provide professional, timely advice and guidance to the employees in the assigned Division, on specific area on the employee lifecycle
  • Manage the allocated recruitment process in the timely manner and guiding the hiring managers to find the most suitable candidates
  • Prepare reports and analysis, participate to meetings, projects and other internal or external events
  • Ensure the support for Onboarding, Performance, Benefits processes for the allocated areas
  • Ensure accurate and timely issuance of the HR Documents using the internal systems.

We offer:
  • Hybrid work, nice team and great learning environment
  • Healthy, friendly, and inclusive culture
  • Good salary package and benefits: lunch tickets, medical subscription, extra holiday, learning opportunities

EOS KSI România a fost fondată în anul 2002 sub denumirea KSI Kasolvenzia România și face parte din Grupul EOS, unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii financiare personalizate din lume, având ca activitate principală de business, managementul creanțelor. În mai puțin de 2 ani de la înființare, Compania devenea liderul pieței locale de colectare a datoriilor, colaborând atât cu Companii internaționale, dar și românești, cunoscute.

Ce ne motivează la EOS?

Pentru ce se stăduiesc cei 6.000 de angajați ai grupului EOS în fiecare zi?

Răspunsul nostru: schimbarea economiei în mai bine. Acestui scop suntem devotați în activitatea de zi cu zi!

EOS KSI România are în prezent aproximativ 450 de angajați și este reprezentată la nivel național de 14 birouri regionale și de o rețea dedicată de firme de avocatură și executori judecătorești, cu posibilitatea de a gestiona volume mari de cazuri, într-o maniera eficientă și profesionistă, pentru a raspunde tuturor cerințelor de business, cu posibilitate de a- și extinde capacitațile atât din punct de vedere tehnic, cât și financiar, prin servicii B2B și B2C personalizate.

Începe o carieră. Nu doar un loc de muncă !

Valorile Grupului EOS sunt înscrise în Codul de Conduită și ne oferă cadrul pentru modul în care lucrăm. Scopul este de a răspunde rapid la noile dezvoltări, de a ne asuma responsabilitatea și de a funcționa într-un mod mai interconectat.

Prin acest cod este descris modul în care angajații EOS lucrează împreună și în care își tratează clienții, partenerii de afaceri și colaboratorii.

Cele șapte principii care ne ajută să navigăm în acest proces sunt:

Curajul, Încrederea, Dorinta de a învăța, Străduința de a excela, Îmbrățișarea schimbării, Respectarea cuvântului dat și Dorința dempărtășire a cunoștințelor.

Tu după ce principiu te ghidezi?

Noi suntem în căutare de colegi noi, energici și cu poftă de învățare, talente care să ajute consumatorii cu restanțe să își plătească facturile în mod inteligent, adaptat nevoilor lor.

Alătură -te echipei EOS KSI România! Împreuna putem schimba economia în mai bine!

EOS. Changing finances for the better.

Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024