Gratis

GRAPHIC DESIGNER

BRAICONF SA

Candidatul Ideal

Cautam Graphic Designer part-time (20 ore/saptamana) cu abilitatea de a transforma idei originale in reprezentari vizuale captivante.

Descrierea jobului

A. Cerinte:
- Realizarea manualului de brand;
- Experienta in Logo design;
- Abilitati avansate de Social Media;
- Experienta in realizarea proiectelor de design pentru materiale tiparite; (carti de vizita, etichete, invitatii, etc.) si pentru proiecte digitale (Newsletter, Google Ads, Meta Ads);
- Este la curent cu ultimele tendinte de advertising;
- Intelege cerintele instrumentelor de marketing cum ar fi Tiktok, Instagram, Facebook, Youtube;
- Abilitati excelente in utilizarea pachetului ADOBE (Photoshop, Illustrator, InDesign, Adobe Premiere Pro, XD, Adobe After Effects);
- Alte programe: FIGMA;
- Engleza: nivel avansat scris si oral.
- Avantaj: realizare randari 3D.

B. Responsabilitati:
- Manual de brand;
- Interfata website;
- Gestionare conturi Social Media;
- Creare logo;
- Editare photo si video;
- Realizarea materialelor tiparite si digitale;
- Colaborare cu echipa de creatie pentru a dezvolta solutii creative si eficiente si pentru a indeplini obiectivele de proiect;
- Asigurarea respectarii standardelor de calitate si de brand in toate materialele create;
- Crearea de grafica originala si adaptarea design-ului pentru diferite formate si platforme.

C. Calitati:
- Respectarea termenelor limita stranse;
- Creativitate si atentie la detalii;
- Dorinta de a invata si de a evolua constant;
- Organizare si metodicitate.

Fiind o companie in permanenta dezvoltare, Braiconf este in cautare de noi colaborari cu persoane entuziaste si pasionate de fascinanta lumea modei. Fii parte din echipa Braiconf!

Braiconf SA reprezinta o companie ce a cunoscut o evolutie ascendenta pozitiva inca de la fondarea sa in anul 1950 si in prezent este liderul pietei producatorilor de confectii usoare din Romania, dezvoltandu-se continuu si diversificandu-si constant gama de produse. De la inceputuri si pana in prezent, Braiconf a ramas fidela principiilor sale de baza: respect fata de clienti, furnizori si angajati si minutiozitatea in definirea detaliilor.

Esti fascinat de lumea modei? Accepti provocarea sa te angajezi la unul dintre Superbrandurile Romaniei? Iti doresti o cariera intr-un mediu dinamic si in continua dezvoltare, in domeniul confectiilor textile?

Te invitam sa aplici aici si sa descoperi oportunitatile pe care Braiconf le are pentru tine!

Pentru mai multe detalii despre companie viziteaza site-ul nostru: www.braiconf.ro

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024