Gratis

GESTIONAR

S.C. CLEAN PREST ACTIV S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerintele postului:
-Studii necesare: Studii medii
-Specializari:calificare gestionar-de preferat
-Domeniu profesional:Gestiune
-Experienta profesionala:minim 3 ani
-Cunostinte:pachet Office
-Cunostinte operare in sistemul informatic a miscarii aferente stocurilor-de preferat SAGA
-Cunostinte speciale solicitate de post: practice, legislative, de planificare, de analiza si sinteza, organizare, abilitati in relatiile interumane
-Calitati profesionale, aptitudini speciale solicitate de post: fermitate, impartialitate, integritate, onestitate, spirit de echipa, rezistent la stres, capacitate de evaluare, putere de intelegere, tenacitate, dinamism, prezentare, anduranta, aptitudini in relatiile interumane.

Descrierea jobului

1.Primeste si receptioneaza materialele specifice activitatii de curatenie, materialelor consumabile, obiecte de inventar, echipamente de lucru si mijloace fixe;
2.Controleaza ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀daca bunurile primite in gestiune corespund actelor de insotire, atat cantiatativ, calitativ cat si valoric si semneaza de primirea acestora pe documentele care le insotesc. Intocmeste documentele necesare la constatarea diferentelor si/sau deficientelor de orice provenienta(ambalare, manipulare, transport) in prezenta persoanei de la care primeste marfa. in caz de neconcordante, va informa conducatorul unitatii despre acestea.
3.Disponibilitate deplasare periodic la punctele de lucru in vederea inventarierii materialelor consumabile, a obiectelor de inventar, echipamente de lucru si mijloace fixe.
4.Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare din depozitul central.
5.Actele de intrare se predau, cel tarziu a doua zi dupa primire si inregistrare.
6.Intocmeste situatia centralizatoare a bonurilor de consum pentru materiale, obiecte de inventar etc, pe care le preda la contabilitate impreuna cu bonurile inscrise in acestea saptamanal si lunar.
7.Asigura depozitarea si pastrarea in conditii optime a materialelor consumabile, echipamente de lucru, obiecte de inventar si mijloace fixe.
8. Raspunde de buna organizare a depozitarii materialelor, grupate pe sortimente, dimensiuni.
9.Tine la zi cu ajutorul fiselor de magazie, evidenta intrarilor si iesirilor de bunuri, pe baza de acte legale.
10.Este obilgat sa previna sustragerea bunurilor, orice forma de risipa, sa le fereasca de degradare si sa le conserve potrivitprescriptiilor tehnice pe cat este posibil.
11.Comunica conducerii despre eventualele deficiente intalnite pentru respectarea punctului mai sus mentionat.
12.Comunica in scris conducatorului unitatiiin termen de 24h, eventuale plusuri sau minusuri despre care are cunostinta, cazurile in care constata ca bunurile din gestiune sunt depreciate, degradate, distruse sau sustrase ori exista pericol de a se ajunge la asemenea situatii.
13. Analizeaza periodic stocurile materialelor, obiectelor de inventar si echipamentele de lucru lund si propunand masuri pentru completarea sau lichidarea stocurilor fara miscare sau cu miscarelenta.
14.Are obligatia pastrarii in buna stare a documentelor din gestiune, contracte, fise de produs.
15. Elibereaza din magazie pe baza Bonului de consum materiale, obiecte de inventar si echipamente de lucru.
16.Elibereaza bunurile din magazie numai in cantitatea si in sortimentul specificat in actele de eliberare si aprobate de Responsabilul de punct de lucru. In documentele de eliberare, gestionarul este obligat sa treaca cantitatile efectiv eliberate din magazie. Se interzice eliberarea din magazie de bunuri pe baza de dispozitie verbala sau provizorie.
17. Asigura manipularea in bune conditii a materialelor.
18. Asigura masurile organizatorice in vederea efectuarii inventarierii bunurilor materiale.
19. Plaseaza comenzile catre furnizorii de materiale si echipamente de lucru.
20. Mentine active contractele cu furnizorii si negociaza pretul de achizitie.

SC CLEAN PREST ACTIV SRL este o firma de curatenie, infintata in anul 2008. Portofoliul nostru de clienti cuprinde institutii precum: -Tribunalul Bucuresti - Academia de Studii Economice Bucuresti -Spitalul Judetean Constanta -Ministerul Finantelor -SPITALUL BAGDASAR ARSENI-AEROPORTUL INTERNATIONAL HENRI COANDA
Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024