Gratis

Gestionar / Team Leader cu ISCIR- Logistica

CARGO-PARTNER EXPEDITII SRL

Candidatul Ideal

Datorita cresterii business-ului, suntem in cautarea unui Gestionar / Team Leader in Logistica, care sa ne ajute sa continuam sa ne atingem obiectivele si sa ne imbunatatim operatiunile.

Candidatul ideal:
  • Autorizatie ISCIR pentru utilizarea stivuitorului.(reach truck,frontal);
  • Experienta anterioara intr-o pozitie similara; (cel putin 2 ani pe o pozitie de conducere operationala intr-un depozit);
  • Abilitatea de a gestiona documente si evidente fizice si scriptice;
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
  • Cunoasterea pachetului Office la un nivel mediu;
  • Capacitatea de transmite informatii corecte si precise catre personalul din subordine
Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Contract pe perioada NEDETERMINATA;
  • Bonuri de masa in valoare de 30 RON/zi;
  • Ore suplimentare platite conform legii;
  • Asigurare medicala in sistem privat;
  • Tichete cadou de Pasti;
  • Tichete cadou pentru ziua de nastere;
  • Transport asigurat sau decontat

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Coordonarea activitatii depozitului pe proiectul unde este alocat;
  • Coordonarea activitatii angajatilor din subordine: stivuitoristi, gestionari si manipulanti;
    Pregatirea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄comenzilor conform protocolului agreat cu clientii.
    Participarea la inventarele periodice sau cele solicitate de clienti;
  • Asigurarea de standarde de lucru precum si de metode pentru atingerea rezultatelor care sa fie intelese si aplicate de catre echipele operationale;
  • Spijinirea managementului in privinta gestionarii activitatii depozitului prin analizarea operatiunilor pe baza de KPI operationali;
  • Crearea informarilor catre clientii externi despre initiativele planificate, in curs sau executate;
  • Asumarea deciziilor de conducere a depozitului in absenta Sefului de Depozit;
  • Organizarea activitatii in cadrul depozitului din punct de vedere al fluxului logistic de materiale si al performantelor economice;
  • Evidenta/control asupra tuturor actelor insotitoare ale marfurilor ce intra/ies din gestiune;
  • Atingerea obietivelor legate de livrarea comenzilor, acuratetea livrarilor, acuratetea stocurilor, emiterea de rapoarte, termene de livrare.

cargo-partner is a leading multinational freight forwarder and integrated logistics provider with particular strength in intercontinental transport solutions. Based in Austria, cargo-partner is present in over 40 countries with more than 4000 employees and continues to grow and expand across the world. Our employees are highly motivated professionals from many different nations with diverse cultural backgrounds who share a common passion for their work, excellent communication skills and a strong entrepreneurial approach. We offer an interesting career kick-start for talented people without experience as well as a rewarding opportunity for accomplished logistics and business professionals. We believe in establishing long-term relationships and investing in the continuous development of our employees. If you are looking for a vital and challenging position in an innovative and dynamic international company, we want to get to know you! Submit your application and CV via our on-line job portal today.

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024