Gratis

Gestionar- Slobozia, Ialomita

Roua Seminte S.R.L.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este o persoana dinamica si plina de entuziasm care sa mentina relatia cu clientii si furnizorii pe toata perioada desfasurarii contractelor si care trebuie sa detina urmatoarele abilitati:
-gestiunea stocurilor
-cunostinte PC
-experiență anterioară în domeniul gestionării depozitelor sau într-un rol similar în industria logistică sau de distribuție.
-capacitatea de a gestiona eficient timpul și prioritățile este esențială pentru a asigura că toate sarcinile și proiectele sunt finalizate în termenii stabiliți.
-atestatul de stivuitorist reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

În calitate de gestionar de depozit, principala responsabilitate este de a asigura o gestionare eficientă a tuturor aspectelor legate de depozitul nostru de seminte.
Iată câteva din sarcinile specifice:

Supravegherea operațiunilor zilnice: Acest lucru poate include primirea, manipularea și expedierea mărfurilor în depozit, asigurându-se că toate procesele sunt efectuate în conformitate cu standardele și procedurile companiei.

Managementul inventarului: Este responsabil pentru monitorizarea și gestionarea stocurilor de marfă în depozit, inclusiv efectuarea inventarierilor regulate pentru a asigura exactitatea datelor si a calitatii.

Planificarea spațiului și organizarea depozitului: Gestionarul trebuie să se asigure că spațiul de depozitare este utilizat eficient și că mărfurile sunt stocate în mod corespunzător pentru a facilita accesul și manipularea acestora.

Supervizarea personalului: Gestionarul trebuie să conducă și să motiveze personalul, să ofere îndrumare și să ofere training atunci când este necesar pentru a asigura o echipă eficientă și bine pregătită.

Comunicarea cu alte departamente: Gestionarul de depozit poate fi responsabil și de comunicarea cu alte departamente din companie, precum cel de vânzări sau cel de achiziții, pentru a asigura un flux eficient de mărfuri și informații.
Gestionarea livrarilor: Gestionarul trebuie sa gestioneze si sa organizeze livrarea marfurilor in teritoriu impreuna cu departamentul de vanzari.

Rezolvarea problemelor: Atunci când apar probleme sau întârzieri în operațiunile de depozitare, gestionarul trebuie să fie capabil să identifice și să rezolve rapid aceste probleme pentru a minimiza impactul asupra activităților companiei.

"Sadeste profitabil",sloganul companiei noastre face parte din credinta si ADN-ul nostru, deoarece suntem o companie creata pentru fermieri. Infiintata in anul 2021 ,compania Roua Seminte se diferentiaza prin unicitate. Noi, Roua Seminte, cerecetam,testam si venim in fata fermierilor cu cele mai noi si performante soiuri de cereale paioase dar si hibrizi de porumb si rapita. Avem in portofoliu atat genetica Romaneasca de ultima generatie cat si exlusivitati de la multiple companii multinationale producatoare de seminte, specialistii nostrii va ofera o abordare diferita, inovativa, aproape de fermier.

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024