Gratis

Front Desk Officer (Recepție) - Clinică dentară

ASIDENT ESTHETICS S.R.L.

Candidatul Ideal

Clinică dentară modernă, recent deschisă în nordul Bucureștiului caută o persoană pozitivă, cu bune abilități organizatorice și relaționale, care să ne reprezinte în relația directă cu pacienții și partenerii noștri, pe poziția de Front Desk Officer (Recepționer(ă)).

Căutăm o persoană:
  • cu o atitudine deschisă, caldă, cu zâmbetul pe buze
  • care se preocupă în mod natural de binele celorlalți și are abilități excelente de comunicare
  • care este echilibrată, calmă și inspiră încredere
  • care poate aborda într-un mod pozitiv situațiile noi, problemele și solicitările multiple
  • care dorește să lucreze într-o echipă tânără și dinamică

Cerințe:
  • Experiență anterioară în relaționarea directă cu clienții, preferabil în domeniul medical
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și sub presiune
  • Abilități organizatorice și atenție la detalii
  • Disponibilitatea de a lucra uneori seara sau sâmbăta
  • Cunoștințe dе limbă engleză la nivel avansat
  • Cunoștințe dе operare PC (MS Office).

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Primirea și gestionarea apelurilor telefonice, programării și confirmarea acestora
  • Oferirea unui serviciu clienți excelent, răspunzând cu deschidere și căldură întrebărilor și solicitărilor pacienților, demonstrând angajamentul nostru față de nevoile comunității
  • Întâmpinarea cordială și îndrumarea pacienților către cabinetele adecvate, contribuind la crearea unei atmosfere prietenoase și primitoare în clinica noastră
  • Gestionarea dosarelor pacienților și a documentației administrative corespunzătoare
  • Asigurarea suportului necesar pentru înțelegerea planului de tratament de către pacienți
  • Administrarea corespondenței primite și trimise
  • Monitorizarea stocurilor de materiale și plasarea comenzilor necesare
  • Informarea pacienților cu privire la costurile tratamentelor, mijloacelele și modalitățile de plată și administrarea acestora
  • Întocmirea de rapoarte de monitorizare a programărilor, activităților și optimizarea programului medicilor
  • Colaborarea eficientă cu echipa medicală și administrativă pentru a asigura o experiență plăcută și eficientă pentru pacienți

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare
  • Formare și dezvoltare profesională continuă
  • Mediu de lucru plăcut și echipă dedicată
  • Oportunitatea de a lucra într-o clinică modernă, echipată cu tehnologie de ultimă generație.

La Dental District, parcurgem împreună etapele unei transformări importante din viața ta: începem cu zâmbetul și continuăm cu designul unor noi orizonturi. Construim împreună o comunitate cu care împărtășim aceleași valori și de care simțim că aparținem.

E locul in care ai garantia ca lucrezi alaturi de professionals, intr-un mediu cool, aproape de stilul tau de viata. Fancy & cool & down to earth :) Dental District e THE place.

Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024