Gratis

Fizioterapeut/Kinetoterapeut

Centrul De Diagnostic Si Tratament Provita S.A.

Candidatul Ideal

Diploma de licență in specialitatea kinetoterapie/fizioterapie sau fiziokinetoterapie;
Aviz si autorizație de liberă practică eliberată de Colegiul Fizioterapeuților din România;
Asigurare de răspundere civilă valabilă (malpraxis);
Calificări/specializări/programe de instruire: OMTRO sau Maitland pentru terapie manuală ortopedică, curs tehnician maseur și curs de drenaj limfatic, curs Dry Needling, Triggerpoints (experiența constituie avantaj, dar nu este un criteriu obligatoriu);
Abilități și aptitudini necesare – empatie, spirit de inițiativă, spirit de lucru în echipă, corectitudine, adaptabilitate, perseverență, responsabilitate, etica profesionala, punctualitate, asertivitate;
Experiență pe un post similar – minim 1 an.

Descrierea jobului

Aplică planul de tratament specific, conform recomandărilor medicului de medicina fizică și recuperare, din fișa individuală de tratament, în limita competențelor legale;
Pregătește pacientul și spațiul de lucru pentru diverse proceduri, asigurându-i acestuia cele mai bune condiții de igienă și confort;
Urmărește activ evoluția pacientului, atât în timpul procedurii cât și pe parcursul perioadei de recuperare tratament aplicat și informează imediat medicul de recuperare și superiorul ierarhic privind eventualele reacții adverse, lipsa progresului, sau în caz de agravare a simptomatologiei;
Colaborează cu colegii de pe departamentele conexe implicate în programul de recuperare al pacientului;
Colaborează cu recepția clinicii pentru a se asigura că pacientul este corect informat în ceea ce privește prețurile tratamentelor și modalitățile de plată;
Utilizează sistemul informatic pentru validarea serviciillor efectuate în cadrul ședinței de recuperare;
Efectuează proceduri de electroterapie (terapiile Laser, ultrasunet, Tecar, curenți), terapie manuală (cunoștințe de mobilizări articulare, Tehnica Dry Needling, stretching,drenaj limfatic, cupping, triggerpoints etc.) și masaj;
Completează fișa pacientului în conformitate cu actul medical prestat;
Utilizarea corectă și cu responsabilitate a aparaturii din dotare.

Durata contractului va fi pe perioadă nedeterminată, program de lucru full-time, 7 ore și jumătate, in doua ture L-V tura 1: 8-15:30, tura 2: 13-20:30, impreuna cu o tură de weekend in spital, prin rotatie.

La Nord - Grupul Medical Provita, pacientul este pe primul loc în tot ceea ce facem, cu pasiune, dedicație, competență și corectitudine, oferind clienților noștri un act medical de calitate printr-o abordare multidisciplinară, cu sprijinul unei echipe de medici aflați în vârful carierei, educați și experimentați în medii internaționale, deschiși la nou și cu abordare umană.
Centrele noastre beneficiază de aparatură medicală de ultimă generație, acesta fiind un atu important și un instrument de bază pentru a avea cele mai noi abordări privind actul medical.

Nord - Grupul Medical Provita, este una dintre puținele instituții medicale din țară specializată în Terapia Durerii și chirurgie minim invazivă a coloanei vertebrale. Începând cu luna ianuarie 2019, Centrul de Diagnostic și Tratament Provita a devenit primul Centru de Instruire în Terapia Durerii aprobat ESRA din Europa Centrală și de Est.
De asemenea, la Provita se tratează cancerul de prostată în fază incipientă, prin brahiterapie - procedură minim invazivă, alternativă viabilă la tratamentul chirurgical clasic dar cu o serie mare de avantaje față de acesta.
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 9 Mai 2024