Gratis

Financial controller&reporting

Medair

Candidatul Ideal

Ai studii superioare economice finalizate;
Ai experiență de minimum 3 ani pe un rol de Financial Controlling/Analyst/Business Partner;
Cunoști limba engleză la nivel avansat; cunoașterea limbii italiene reprezintă un avantaj;
Ai cunoștințe avansate de MS Excel;
Ai abilități foarte bune de organizare și planificare, de comunicare, gândire analitică, spirit de inițiativă, atenție la detalii și abilitati de prezentare și relaționare cu managementul;
Deschidere, profesionalism, punctualitate şi perseverenţă.

Descrierea jobului

Vei intocmi situații financiare individuale și consolidate pentru management;
Vei urmări și respecta termenelor de răspuns pentru cerintele ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄interne și primite de la grup;
Vei oferi sprijin în elaborarea proiectelor naționale și internaționale din cadrul departamentului Controlling;
Vei acționa ca un partener de discutie pentru celelalte departamente, având totodată și responsabilitatea de a consilia managementul intern cu privire la analiza situațională și luarea deciziilor;
Vei genera și prelucra rapoarte recurente, analize ad-hoc și vei dezvolta tool-uri noi care să sprijine activitatea operațională;
Vei optimiza și automatiza procese și fișiere de lucru;
Vei fi direct implicat în procesul de planificare, vei pregăti și transmite formulare și informații necesare bugetelor departamentale și te vei asigura de plauzibilizarea informațiilor primite de la departamente;
Vei urmări îndeplinirea lunară a target-urilor și deviațiile valorilor indicatorilor față de plan;
Vei sprijini departamentele în vederea întocmirii analizelor de rentabilitate a proiectelor interne si internaționale.

Medair Oxygen Solution este o companie care activeaza in piata de dispozitive medicale. Avand sediul central in judetul Olt compania a luat fiinta in anul 2016 din dorinta de a oferi pacientilor care sufera de afectiuni respiratorii cele mai bune solutii in tratarea acestora.Incepand cu data de 01.04.2017 deruleaza contracte cu toate casele de asigurari din Romania.
Incepand cu 21.03.2024 Medair este parte a grupului SOL Fondat în Italia în 1927, Grupul SOL activează în domeniul producției, cercetării aplicate și comercializării gazelor tehnice și medicale, în sectorul serviciilor de îngrijire la domiciliu, în sectorul biotehnologiilor și în producția de energie din surse regenerabile.Este prezent în 32 de țări cu 5.751 de angajați, deservește peste 50.000 de clienți industriali, 500 de clienți importanți din domeniul medical și peste 700.000 de pacienți. În 2022, vânzările sale nete au totalizat 1.379,2 milioane EUR.
Societatea-mamă SOL Spa este listată la Bursa Italiană din iulie 1998.

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 6 Iun. 2024