Gratis

FARMACIST /ASISTENT FARMACIST

AL SHEFA FARM SRL
20 poziții

Candidatul Ideal

Farmacist - Studii de specialitate ( Locatii: Motatei / Segarcea / Craiova)

- Autorizatie Libera Practica sau Certificat de Membru al Colegiului
- Abilitati de relationare si comunicare
- Ambitie si putere de munca
- Orientare catre pacient
- Cunostinte operare PC si programe de gestiune farmaceutica
- Atentie distributiva
- Deschidere catre asimilarea de noi cunostinte, flexibilitate, dorinta de perfectionare

Asistent farmacist - Studii de specialitate - Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie
- Aviz de libera practica
- Experienta in farmacii cu circuit deschis constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare si relationare
- Empatie si orientare spre nevoile pacientilor
- Abilitati de invatare si dorinta de dezvoltare in plan profesional

Lucrator depozit farmaceutic - experienta cu medicamentele nu este obligatorie, dar reprezinta un avantaj
- atentie distributiva si la detalii
- persoana energica orientata catre lucru in echipa
- persoana ambitioasa si cu putere de munca
- persoana responsabila si asumata

Descrierea jobului

Farmacist - Elibereaza medicamente cu prescriptie medicala
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari
- Interactioneaza cu pacientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale
- Promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta pacientilor
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante
- Ia parte la inventarierea periodica a gestiunii
- Administreza stocurile si isi asuma gestiune colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica

Asistent farmacist - Identificarea nevoilor pacientilor
- Oferirea recomandarilor asociate si eliberarea produselor farmaceutice, parafarmaceutice si dermato-cosmetice
- Consilierea pacientilor cu privire la produsele farmaceutice si informarea acestora despre modul lor de administrare
- Participarea la receptia cantitativa si calitativa a medicamentelor si produselor parafarmaceutice
- Verificarea si controlul stocurilor farmaciei si a termenelor de valabilitate ale acestora

Lucrator depozit farmaceutic - colectarea medicamentelor de pe rafturi conform avizului de colectare
- ambalarea medicamentelor in cutii
- alimentarea rafturilor cu medicamente

Experienta nu este obligatorie, dar reprezinta un avantaj.

Beneficii - salariu atractiv
- bonuri de masa
- lucru in 2 ture a 8h/zi flexibil

Al Shefa Farm este un lant independent de farmacii din Oltenia, cu istorie din 1997. Inca de la inceput am fost orientati catre nevoile pacientilor nostri incercand sa le oferim servicii de calitate si asigurarea tratamentului de care au nevoie, la cele mai competitive preturi.
Va asteptam in echipa noastra!
Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Mai 2024