Gratis

Expert Produse Viata si Sanatate

SC Groupama Asigurari SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in domeniul asigurarilor de persoane este obligatorie;
  • Experienta in promovarea si vanzarea asigurarilor de viata si de sanatate PF si PJ - min 5 ani;
  • Expertiza in dezvoltarea cunostintelor si abilitatilor de vanzare a asigurarilor de persoane in randul echipelor de vanzari - min 3 ani;
  • Cursuri de specializare/certificari – constituie un avantaj;
  • Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
  • Bune abilitati de prezentare, analiza si sinteza;
  • Bune abilitati de organizare, planificare si orientare spre rezultate.
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari in zona dedicata (Focsani, Buzau, Ploiesti, Slobozia, Calarasi).

Descrierea jobului

  • Contribuie la cresterea gradului de echipare si achizitiei de clienti pe linia produselor de asigurare de persoane;
  • Contribuie si faciliteaza atingerea obiectivelor de vanzari asigurari de persoane la nivelul agentiilor alocate;
  • Ofera suport in vanzarea asigurarilor de persoane pentru agentiile de vanzari alocate si brokeri;
  • Monitorizeaza activitatea de vanzare a politelor de asigurare de persoane;
  • Contribuie la imbunatatirea produselor de asigurari de persoane si a strategiei de promovare a acestora;
  • Participă activ la pregatirea profesionala a consilierilor de vanzari/reprezentantilor brokerilor pentru intelegerea produselor de asigurare persoane, respectiv privind insusirea modificarilor periodice aparute la norme si conditii;
  • Planifica, impreuna cu Consilierii vanzari/Directorii de agentie, vizitele in agentii, respectiv actiunile ce urmeaza a se desfasura in cadrul agentiilor sau pe teren la sediul clientilor PJ/PF targetati; impreuna cu BRM-ii stabilesc prezentarile pentru brokeri;
  • Monitorizeaza activitatea de prospectare, ofertare si incheiere polite de asigurare, urmarind respectarea fluxului de lucru;
  • Contribuie la dezvoltarea competentelor profesionale la nivelul retelei de distributie prin transferul de expertiza in vanzarea de asigurari si produse (consilieri, agenti s.a.);

Locatie: Bucuresti, Focsani, Buzau, Ploiesti, Slobozia sau Calarasi
Zona de acoperire: Focsani, Buzau, Ploiesti, Slobozia, Calarasi

Groupama Asigurări face parte dintr-un grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa si este in prezent liderul pietei de asigurări din Romania. Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească în anul 2007. Începând din 2018, Groupama a obținut în fiecare an certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. La Groupama știm că succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri iar de aceea investim constant în starea de bine, pregătirea și dezvoltarea oamenilor, având în vedere că aceștia sunt principala noastră resursă. Suntem o companie reală. Căutăm colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Politica de confidentialitate: Protectia datelor dvs. cu caracter personal este deosebit de importanta pentru noi va rugam accesati Politica privind Caracterul Privat al Informatiilor la urmatorul link https://www.groupama.ro/politica-de-confidentialitate

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 1 Mai 2024