Gratis

Expert creditare si vanzare Micro

PATRIA BANK S.A.

Candidatul Ideal

Cunostinte si experienta necesare:
  • Studii superioare economice finalizate
  • Minim 1 an experienta pe post similar in domeniul financiar – bancar
  • Atentie la detalii, orientare către rezultat
  • Abilitati bune de comunicare scrisa si orala, responsabilitate si integritate
  • Cunostinte limba engleza - nivel intermediar
  • Cunostinte de baza operare PC si MS Office – nivel intermediar
  • Experienta in creditarea clientilor cu activitate agricola reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- Atingerea obiectivelor stabilite de care Coordonator/Manager;
- Promovarea produselor si imaginea instiutiei prin actiuni specifice de prospectare si vanzare impreuna cu reteaua de unitati;
- Stabilirea eligibilitatii clientului si elaborarea propunerilor si conditiilor de finantare;
- Face verificari in bazele de date pentru clientii potentiali;
- Participa la procesul de vanzare si analiza printr-o intalnire video sau la telefon cu potentialul client;
- Analiza si finalizarea dosarelor de credit transmise de echipele vanzari conform fluxului de lucru;
- Sustinerea dosarelor in Comitetul de credit si acordarea de suport in finalizarea procesului de acordare;
- Suport calitate aplicatii echipe vanzari micro (supervizare analize), masuri de coaching pentru colegii din reteaua de unitati;
- Imbunatatirea si eficientizarea fluxurilor de lucru si a instrumentelor utilizate, inclusiv participarea la implementarea de programe, produse, etc. noi;
- Analiza preventiva: urmarire comportament de plata pe unitate si solicitarea de feedback/livrarea de solutii pentru cazurile in care se constata un comportament de plata inrautatit;

Grupul Patria Bank are drept acționar majoritar Fondul de Investiții Emerging Europe Accession Fund (EEAF) ai cărui principali investitori sunt instituții importante și de renume precum BERD (Banca Europeană de Reconstrucție și Dezvoltare), FEI (Fondul European de Investiții) și alte instituții importante la nivel european.

Banca Patria oferă produse și servicii tuturor românilor prin cele patru divizii specializate: Persoane Fizice, Afaceri Mici (microîntreprinderi), IMM și Afaceri Agro.

Activitatea Patria Bank este inspirată de oameni în general și de românii responsabili și muncitori în particular.

Punem integritatea și etica profesională înainte de orice și credem că succesul poate fi atins doar printr-o abordare bazată pe responsabilitate, flexibilitate și disponibilitatea de a vedea oamenii înaintea hârtiilor.

Avem un set de valori care ne definesc activitatea și care transmit publicului larg și partenerilor comportamentul așteptat de la noi: - APROPIERE UMANĂ - FLEXIBILITATE - RESPONSABILITATE PROFESIONALĂ - INIȚIATIVĂ - IMPLICARE

Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 10 Mai 2024 Expiră 19 Mai 2024