Gratis

EXPEDITOR INTERN/INTERNATIONAL

ROHEL TRANS INTERNATIONAL

Candidatul Ideal

CERINTE:
- Studii superioare finalizate ;
- Foarte bune abilitati de comunicare si organizare a activitatilor;
- Atentie la detalii;
- Cunostinte bune de operare PC (Ms Office, Internet);
- Cunoasterea limbii engleze ;
- Experienta in expeditii interne si internationale reprezinta un avantaj;
- Rezistenta la stres, atitudine pozitiva, seriozitate si organizare;
- Cunostinte foarte bune de legislatie rutiera si vamala aplicata in cazul transportului rutier ;

Descrierea jobului

- Preia, monitorizeaza si finalizeaza comenzile de transport;
- Mentine o legatura activa cu clientii din portofoliu si ii informeaza in legatura cu statusul transporturilor;
- Asigura fluxul informational de la si catre carausi;
- Contacteaza partenerii de transport si negociaza cele mai avantajoase solutii de transport;
- Analizeaza preturile si coopereaza cu echipa de vanzari pentru realizarea ofertelor;

BENEFICII
  • Tichete de masa
  • Asigurare de sanatate
  • Team building
  • Cafea si snacksuri la birou
  • Telefon mobil
  • Laptop

Casa de expeditii specializata in transport intern si international. Companie in continua dezvoltare, cu o echipa tanara si dinamica.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024