Gratis

Electrician

ARGUS SA CONSTANTA
4 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm un electrician calificat și cu experiență care să se alăture echipei noastre. În calitate de electrician, veți juca un rol important în asigurarea funcționării sigure și eficiente a sistemelor electrice în fabrica noastră. Astfel, aveți oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a contribui la succesul organizației noastre.

Cerințe:
  • Experienta dovedita ca electrician- minim 3 ani
  • Certificat calificare electrician
  • Cunoaștere aprofundată a sistemelor electrice, coduri și reglementări
  • Abilitatea de a citi și interpreta schițe și desene tehnice
  • Abilități de rezolvare a problemelor și atenție la detalii
  • Abilitati eficiente de comunicare si lucru in echipa

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Realizați toată gama de lucrări electrice de joasă și medie tensiune.
  • Interpretați corect schemele electrice, simbolurile și legile ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈electrice de bază;
  • Selectați și folosiți corect aparatura pentru determinarea curentului, tensiunii si rezistenței electrice;
  • Scoateți de sub tensiune echipamentele electrice conform normelor tehnice de securitate a muncii și ;
  • Executați verificări asupra instalațiilor electrice vizual, auditiv sau cu ajutorul aparatelor de măsură, prin proceduri adecvate, în vederea respectării normelor si .
  • Inspectați și identificați echipamentele și componentele defecte, în vederea remedierii
  • Asigurați longevitatea și fiabilitatea sistemelor electrice
  • Colaborați cu alți membri ai echipei pentru a finaliza proiectele la timp și în limita bugetului
  • Asigurați conformitatea cu reglementările de sănătate și securitate la locul de muncă și politicile companiei
  • Păstrați evidențe exacte ale lucrărilor efectuate și ale materialelor utilizate

Descrierea companiei

Beneficii:

Contract de munca pe perioadă nedeterminată

  • Salariu fix
  • Tichete de masă
  • Sporuri: Ore suplimentare, de noapte, de weekend, de sărbătoare legală.
  • Asigurare medicală complexă
  • Cotă de produs-6L ulei lunar
  • Decont transport-pentru angajații din afara Constanței
  • Program de lucru: la tura

DOMENIUL DE ACTIVITATE

Argus este unul dintre cei mai importanti producatori de ulei de floarea soarelui din Romania, infiintat in 1943.

Valorificând tradiţia de peste 70 ani, MISIUNEA noastră este de a desăvărşi arta de a produce un ulei românesc de calitate pe care să-l oferim pe masa tuturor românilor.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 20 Iun. 2024