Gratis

Electrician intretinere

GORMET SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Execută lucrări de întreținere și reparații la utilajele și instalațiile electrice din cadrul companiei, stabileşte necesitatea reparaţiei în funcţie de starea tehnică a instalaţiei electrice şi execută atât reparaţii curente cât şi reparaţii capitale, verifică periodic planurile de mentenanță a echipamentelor companiei.
Trebuie să aibă cunoștințe despre manevrele de conectare și de deconectare a posturilor de transformare, cunostințe vaste a citirii schemelor electrice.

Persoana potrivită trebuie să aibă simțul răspunderii în activitațile zilnice pe care le intreprinde, să ia măsuri urgente de lichidare a avariilor şi accidentelor atunci când se produc, să stea la dispoziţia unităţii sau să se prezinte în cel mai scurt timp în caz de avarii sau alte urgenţe, să aducă imediat la cunoştinţa conducerii unităţii orice neregulă, defecţiune, anomalie, altă situaţie de natură să constituie un pericol.

Descrierea jobului

Atestat de calificare profesională eliberat de autoritațile/organele competente. ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄

Suntem o firmă de confecții metalice cu capital German din anul 2006 cu 350 de angajați. Producem componente de mașini, utilaje cu o greutate de până la 120T. Lanțul nostru de procese acoperă aproape toate procesele de producție, cum ar fi debitarea, pregătirea materialului, sudură, tratament termic, prelucrare, tratament de suprafață, vopsire, ambalare și transport

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 6 Iun. 2024