Gratis

Economist

AAYLEX ONE S.A. (Cocorico)

Candidatul Ideal

Studii economice superioare in specializarea contabilitate/finante cu diploma de licenta
Minim 3 ani intr-o pozitie de economist, preferabil in domeniul alimentar / HORECA
Cunostinte avansate de contabilitate
Experienta lucrul cu aplicatii ERP
Cunostinte avansate de MS Office
Legislatia in domeniul financiar - contabil

Descrierea jobului

Activitate contabila si fiscala:

Inregistreaza in sistemul contabil toate documentele financiar-contabile in mod cronologic si sistematic in conformitate cu prevederile legale in vigoare:
- inregistrare facturi furnizori pe centre de cost si locatii: materii prime, materiale, chirii, utilitati, etc
- emitere si inregistrare facturi prestare servicii
- urmarirea gestiunii de stocuri de materii prime si produse finite pe locatii
- evidenta vanzarilor prin casa de marcat pe fiecare locatie in parte
- urmarirea modului de descarcare a materiilor prime pe baza de retetar
- inregistrarea notelor contabile de consum si regularizare de stoc
- darea in folosinta si evidenta obectelor de inventar
- inregistrarea mijloacelor fixe si urmarirea amortizarii
- inregistrarea incasari si plati prin casa si banca
- inregistrarea deconturilor de cheltuieli
- inregistrarea cheltuielilor in avans si urmarirea scadentarelor
- inregistrarea operatiunilor privind leasinguri si credite bancare
- urmarirea veniturilor si cheltuielilor pe locatii
- inregistrarea si a altor operatiuni contabile
Verifica si raspunde de corectitudinea soldurilor si rulajelor din balanta de verificare, balantele analitice si fisele de cont;
Intocmeste registrele contabile, registrul de evidenta fiscala;
Intocmeste declaratiile fiscale periodice si situatiile finaciare pentru aprobare;
Urmareste existenta contractelor incheiate cu partenerii comerciali (client/furnizori) si respectarea prevederilor contractuale din punct de vedere financiar-contabil.
Urmareste gestiunile de la magazinele/food truck si mentine permanent relatia cu responsabili de magazine/food truck;
Urmareste respectarea procedurilor contabile de catre responsabilii de magazine/food truck;
Organizeaza si urmareste efectuarea inventarelor periodice de catre magazine/food truck;
Acorda suport personalului magazinelor privind documentele si procedurile finaciar-contabile;
Se ocupa de arhivarea documentelor finaciar-contabile;

Raportare:
Sprijina pregatirea si intocmeste rapoartele periodice stabilite de managerul direct

Descrierea companiei

Hrănește-te bine. Și ești bine.

Aceasta este deviza sub care s-au născut, acum peste 40 de ani, AAylex One și brandul Cocorico și care definesc perfect și astăzi modul în care se realizează orice produs și orice plan de dezvoltare din cadrul Grupului. Totul a început în 1982, cu o ferma din Buzău ( Avicola Buzău ) aflata la poalele Munților Carpați și a ajuns peste ani una dintre cele mai respectate mărci, alese de milioane de oameni din România și restul Europei.

Viziunea noastră este să fim standardul de calitate al clienților și consumatorilor noștri, oriunde s-ar afla.

La Cocorico creștem cel mai natural, cel mai sănătos și cel mai gustos pui. Ne mândrim cu faptul că reprezentăm marca de pui 100% naturală și ne propunem să fim furnizori de calitate ai unor produse naturale și sănătoase din pui, care nu conțin antibiotice pentru îmbunătățirea creșterii, nu conțin hormoni de creștere, nu au aditivi, nu sunt modificate genetic ( non-GMO ), iar puii sunt crescuți cu hrană 100% naturală, la sol, pe așternut de paie.

Valoarea Cocorico constă în calitatea premium a produselor, iar identitatea mărcii este definită de prospețime, naturalețe, standarde de producție etice și responsabilitate socială. Facem ce spunem și spunem ce facem.

La Cocorico suntem în permanență în căutare de oameni motivați și pasionați pentru a se alătura echipei noastre. Vino alături de noi, într-o companie 100% românească, unde ideile tale își vor găsi vocea și vor face lucrurile să meargă și mai bine. Va fi nevoie de efort și perseverență și vei avea suportul unei echipe de peste 2 000 de colegi, umăr la umăr – de la specialiști cu experiență de-o viață până la proaspăt absolvenți.

Curajoși. Curioși. Îndrăznind. Împreună pentru un stil de viață sănătos!

Avem nevoie de tine!

Lucrează cu Cocorico!

Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 19 Mai 2024