Gratis

Economist Senior

Arcadia Spitale si Centre Medicale

Candidatul Ideal

Diplomă de licență în contabilitate, finanțe.
Experiență relevantă de minim 5 ani în domeniul financiar-contabil.
Cunoștințe solide de contabilitate, legislație fiscală și reglementări financiare.
Capacitatea de a lua decizii informate și de a rezolva problemele în mod eficient.
Orientare către rezultate și atenție la detalii.
Persoană responsabilă, organizată, proactivă, dinamică, orientată spre îndeplinirea obiectivelor corect, complet și la termenele stabilite.

Descrierea jobului

Coordonează și supraveghează activitățile zilnice ale departamentului financiar-contabil.
Asigură respectarea regulilor și a politicilor financiare și contabile în conformitate cu ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂legislația în vigoare.
Supervizează procesul de raportare financiară și pregătește rapoartele periodice pentru management.
Monitorizează și analizează bugetul companiei, identifică abaterile și furnizează recomandări pentru îmbunătățirea eficienței financiare.
Participă la procesul de planificare strategică și bugetară.
Evaluează și implementează sistemele și tehnologiile software de contabilitate și raportare financiară.
Gestionează fluxul de numerar și a activelor, monitorizează plățile și asigură respectarea termenelor de plată.
Oferă consultanță și asistență în domeniul fiscal, asigurând conformitatea cu legislația fiscală și raportarea adecvată.
Supervizează și dezvoltă echipa financiar-contabilă, asigurând instruirea și dezvoltarea continuă a membrilor echipei.
Analizează situațiile financiare și întocmește bilanțul contabil.
Întocmește și verifică declarațiilor fiscale anuale, inclusiv SAF-T.
Verifică înregistrările lunare efectuate și înregistrarea unor documente, dacă este cazul.
Efectuează plățile de salarii.
Urmărește alocarea corectă a veniturilor și cheltuielor pe centre de profit.
Negociază cursul de schimb cu băncile.
Supraveghează procesul de reconciliere a soldurilor cu partenerii.
Elaborează și implementează politicile și procedurile financiare și contabile, asigurând aplicarea unui control intern adecvat și a unei practici financiare sănătoase.

Arcadia Spitale și Centre Medicale este cea mai mare rețea medicală multidisciplinară privată din zona de Nord-Est, fondată pe o structură complexă, în continuă dezvoltare.

Echipa medicală de elită, tehnologia de ultimă generație, mediul confortabil și dotările premium sunt doar o parte dintre motivele pentru care Arcadia Spitale și Centre Medicale este lider de sănătate în regiunea Moldovei.

Maternitate | Spitale | Centre de Imagistică Medicală | Policlinici

www.arcadiamedical.ro

Call Center: 0232 920

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 8 Iun. 2024