Gratis

Economist ROMTEC EUROPA IASI

Aquila Part Prod Com SA

Candidatul Ideal

Grupul Aquila este in cautarea unei persoane dornice de a se alatura echipei noastre in cadrul companiei Romtec-Europa SRL pentru functia de economist.
Cerinte:
Absolvent de studii superioare economice;
Experienta in domeniu - minim 3 ani:
Bună cunoaştere a legislaţiei în domeniul financiar – contabil;
Cunoasterea a pachetului Microsoft Office (Word, Excel);
Experiența de lucru in programul -NEXUS constituie avantaj;
Cunoaşterea limbii engleze la nivel mediu constituie avantaj;
Atenţie la detalii, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
Persoană responsabilă, organizată, pro-activă, dinamică, orientată spre îndeplinirea obiectivelor corect, complet şi la termenele stabilite;
Abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă.

Descrierea jobului

Contribuie la organizarea și ținerea contabilitatii societății conform legislației în vigoare;
Verifică și înregistrează documente contabile în programul de evidenta contabila;
În funcție de necesitate, efectuează plăți către furnizori;
Contribuie la efectuarea de operațiuni specifice închiderilor contabile lunare; intocmeşte lunar declaratia 394;
Verifică lunar, prin punctare cu gestionarii depozitelor, evidenţa analitică a conturilor de stocuri.
Verifică lunar documentele aferente producției (comenzi de producție, bonuri de consum aferente productiei, raportarea productiei);
Realizarea rapoartelor financiare solicitate de conducere.
Contribuie la intocmirea declaratiei EMCS (sistem de control al miscarilor cu produse accizabile), colaborare cu biroul vamal local (notificari, intocmire documentatie pentru autorizari)
Mentine legatura cu institutiile financiar – bancare si completeaza documente/rapoarte solicitate de acestea.

Beneficii:
Activitate într-o companie în continuă creștere;
Pachet salarial format din salariu fix + tichete de masă;
Decontare cheltuieli transport.

Descrierea companiei

www.romtec-europa.com
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024