Gratis

Economist / Contabil

CreditAmanet

Candidatul Ideal

Cerinte
  • Experienta in domeniu 3 - 5 ani;
  • Cunostinte solide ale bazei contabilitatii;
  • Persoana ordonata, meticuloasa, capabila sa-si organizeze eficient propriile activitati;
  • Abilitati bune de operare – pachetul Microsoft Office (excel, word);
  • Persoana serioasa, onesta, punctuala;
  • Capacitatea de a lucra atat independent cat si ca parte a unei echipe;
  • Atentie la detalii si capacitatea de a rezolva situatii;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Verificarea corectitudinii documentelor primare;
  • Contabilizarea facturilor primite de la furnizori interni / externi;
  • Inregistrarea si contabilizarea documentelor ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de casa / banca;
  • Contabilizarea deconturilor de cheltuieli si urmarirea avansurilor de trezorerie aferente;
  • Realizarea plăţilor către furnizori;
  • Inregistreaza note contabile diverse cu respectarea prevederilor contabile legale in vigoare;
  • Participarea activa la inchiderile de luna;
  • Verificarea înregistrărilor contabile, fişelor de cont, balanței lunare şi jurnalelor contabile;
  • Pregătirea situațiilor solicitate în perioada de audit sau control ANAF;
  • Verificarea documentelor primare si arhivarea in bune conditii;
  • Suport pentru celelalte departamente privind solicitări financiar-contabile;
  • Diverse activitati la cererea superiorului ierarhic;

Contabilitatea se desfasoara in programul Soft 1, program de tip ERP.

CreditAmanet este compania de tip holding care deţine integral companiile DIGITAL SALE SRL (activitate de amanet și comerț cu bunuri mobile) şi EUROCREDIT EXCHANGE SRL (activitate de schimb valutar și remitere de numerar prin autorizație emisă de către Ministerul de Finanțe). Noi suntem alături de oameni atunci când contează, servind, până în prezent, peste 2 mil. de clienți. Reușim acest lucru cu o echipă de peste 120 de angajați. Împreună facem o prioritate din a servi comunitatea în ansamblul ei, cu o abordare profund umană și profesională. CreditAmanet investește continuu în digitalizarea și extinderea rețelei de agenții, precum și în îmbunătățirea serviciilor sale. În prezent operăm în 26 de agenţii din Bucureşti, Ilfov, Piteşti, Râmnicu Vâlcea, Sibiu, Braşov, Piatra Neamţ, Focşani, Bacău, Galaţi şi Constanţa, Târgu Mureș, Buzău, Ploiești. Pentru noi succesul constă în a deveni atât unul dintre cei mai de încredere furnizori de servicii de amanet și schimb valutar, cât și în construirea unei comunități puternice în jurul unor valori sănătoase.

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 10 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024