Gratis

Economist / Contabil

RADACINI GRUP

Candidatul Ideal

Cerintele de baza ale postului
Studii de baza: studii superioare economice
Experienta: minim 2 ani evidenta financiar-contabila
Cunostinte:
  • Cunostinte in realizarea evidentelor contabile;
  • Cunostinte minime de fiscalitate: impozit, TVA: cote in vigoare, plafoane, etc.
  • Cunoasterea planului de conturi
  • Cunostinte operare soft contabil (constituie avantaj experienta de lucru in ERP)
  • Cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel, Outlook);

Abilitati personale:
Deschis spre cooperare si ajutor interdepartamental, sa contribuie la identificarea solutiilor in echipa, sa aiba bune abilitati de comunicare si relationare, atitudine pozitiva, amabilitate, disponibilitatea de invatare si dezvoltare.

Descrierea jobului

Obiectivele postului: gestionarea activitatii contabile de la inregistrarea documentelor pana la inchiderile contabile, intocmire balanta si bilant, declaratii fiscale; intocmire situatii de raportare financiara, verificari de conturi, etc.

Principalele sarcini si responsabilitati:
  • operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca sau casa, urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru ale societatii;
  • operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
  • asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a unor operatiuni specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.)
  • realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
  • intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
  • urmarirea si operarea documentelor de incasari si plati prin banca;
  • operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor;
  • inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
  • monitorizarea si gestionarea erorilor aparute in procesul automat de incarcare/descarcare a facturilor emise/primite in sectiunea e-Factura din SPV, cu respectarea legislatiei in vigoare si a normelor interne
  • asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
  • asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii;
  • urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii.

Salarizare compensatii si beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Zi libera de ziua de nastere;
  • Sprijin financiar evenimente personale;
  • Traininguri de dezvoltare profesionala
  • Reparatii masini personale in unitatile service RADACINI – tarif angajati;
  • Tichete de masa 40lei/zi lucrata
  • Tichete cadou de sarbatori (Paste, Craciun).
  • Participare la cursuri de specializare/perfectionare
  • Reale posibilități de promovare;
  • Evenimente cu echipa;

Radacini Motors, distribuitor autorizat Opel, Citroen si Honda, face parte din Radacini Grup, un nume de referinta pe piata auto din Romania, cu o experienta recunoscuta atat in domeniul vanzarilor cat si al serviciilor post-vanzare (service auto,piese de schimb). Infiintata in anul 2014, Radacini Motors a avut o dezvoltare teritoriala constanta, in prezent avand o retea de unitati de tip showroom & service in Bucuresti, Brasov, Braila. Ploiesti si Constanta, cu dotari in pas cu evolutiile tehnologice in domeniu, bazandu-se pe o echipa cu experienta si inalt nivel profesional care ofera clientilor servicii de calitate superioara.

Va oferim acum posibilitatea de a lucra in lumea pasionanta a automobilului, alaturandu-va unei echipe de profesionisti dinamici si entuziasti.

Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 26 Mai 2024