Gratis

Economist Contabil

MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam o persoana cu studii superioare finalizate si cu experienta in contabilitate si fiscalitate.
Experienta de lucru intr-o firma de contabilitate constituie un avantaj.

Candidatul ideal trebuie sa fie organizat, constiincios, responsabil, sa aiba capacitatea sa respecte termenele limita impuse de clienti si de legislatia in domeniu.

Alte cerinte:Cunostinte cel putin la nivel mediu de operare in MS Office;

Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan (in mod eficient, corect si complet);

Persoana orientata catre detalii, amabila, cu atitudine proactiva;

Capacitate de analiza si sinteza.
Ne dorim alaturi de noi pe cineva cu personalitate adecvata, prezenta placuta, cu atitudine pozitiva si cu pasiune pentru ceea ce face.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati includ lucrari de contabilitate financiara pentru clientii nostri si gestionarea relatiei cu acestia:Inregistrarea operatiunilor contabile cu respectarea legislatiei in vigoare (facturi de vanzari / achizitii, incasari si plati, deconturi etc.);

Realizeaza periodic confirmarile de sold cu partenerii (clienti si furnizori), pregateste si verifica fisele de cont si intocmeste diverse rapoarte solicitate de catre client;

Pregateste lucrarile de inchidere contabila pentru clientii alocati: verifica soldurile, conturile din balanta de verificare, pregateste jurnalele de vanzari si cumparari si deconturile de TVA, pregateste declaratiile fiscale la Bugetul de Stat si la Bugetul Asigurarilor Sociale, etc;

Realizeaza diverse activitati de analiza si control.Suntem, de asemenea, interesati de dezvoltarea profesionala a colegilor nostri. Oferim oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut, dinamic, centrat pe invatare, in cadrul unei echipe de profesionisti.

Pachetul salarial este adaptat la nivelul de experienta si expertiza.

Suntem o firma de contabilitate, infiintata in anul 2016 si scopul nostru este sa oferim numai servicii de calitate la cel mai inalt nivel, alcatuita exclusiv din profesionisti care cauta in fiecare zi performanta si satisfacerea nevoilor vizuale ale clientilor nostrii.
Indrazneste, nu te asteapta un job, ci o cariera!
Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Mai 2024