Gratis

ECONOMIST BAIA MARE

IFN FORTUNA LEASING SA

Candidatul Ideal

  • Experiență: 3-5 ani în contabilitate, preferabil în cadrul unui IFN sau in sectorul bancar;
  • Aptitudini: atentie la detalii, seriozitate/responsabilitate, cunostinte MS Office;
  • Cunoștințe actualizate privind legislația fiscală și financiară relevantă pentru sectorul IFN/bancar.

Descrierea jobului

  • Operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca, urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru ale societatii;
  • Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
  • Asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a unor operatiuni specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.)
  • Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
  • Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
  • Urmarirea si operarea documentelor de incasari si plati prin banca;
  • Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
  • Monitorizarea si gestionarea erorilor aparute in procesul automat de incarcare/descarcare a facturilor emise/primite in sectiunea e-Factura din SPV, cu respectarea legislatiei in vigoare si a normelor interne
  • Asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
  • Asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii;
  • Atentie marita si acuratete in inregistrarile si operatiunile pe care efectueaza;

Cu o prezență de 25 ani pe piața serviciilor financiare din România, oferim soluții rapide de finanțare in sistem leasing pentru microîntreprinderi și prin echipa valoroasă dedicată nevoilor clienților noștri contribuim la dezvoltarea mediului de afaceri din România.
Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 26 Mai 2024