Gratis

Economist Arad, Ploiesti

Aquila Part Prod Com SA

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare economice;
Experienta in domeniu - minim 3 ani:
Bună cunoaştere a legislaţiei în domeniul financiar – contabil;
Cunoasterea a pachetului Microsoft Office (Word, Excel);
Experiența de lucru in Microsoft-AXAPTA constituie avantaj;
Cunoaşterea limbii engleze la nivel mediu;
Atenţie la detalii, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
Persoană responsabilă, organizată, pro-activă, dinamică, orientată spre îndeplinirea obiectivelor corect, complet şi la termenele stabilite;
Abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă.

Descrierea jobului

Înregistrarea la termen a tranzacţiilor economice şi introducerea documentelor contabile în sistemul informatic;
Verificarea documentelor primare şi a deconturilor de cheltuieli;
Gestioneaza evidenta si reconcilierea soldurilor de furnizori/ clienti;
Evidenta sintetica si analitica a conturilor de clienţi/furnizori;
Înregistrarea in sistemul informatic a facturilor de furnizori;
Gestionarea situație documente de transport aferente livrărilor (CMR, confirmări), arhivare la facturi;
Participa la pregatirea informatiilor pentru audit;
Înregistrarea extraselor de cont bancare;
Întocmirea diverselor situaţii, cheltuieli, rapoarte, evidenţe solicitate intern;
Colaborarea în realizarea operatiunilor specifice închiderii de lună şi de an, cu respectarea legislatiei în domeniu;
Activităţi de natură administrativă necesare desfasurării activităţii (ordonare, scanare, arhivare, etc.)

Beneficii:
Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa);
Abonament medical la clinica privata;
Oportunitatea de a lucra într-un mediu competitiv;
Posibilitati de dezvoltare.
Beneficii sociale, zile de concediu suplimentar in functie de vechimea in munca

AQUILA operează în România și Republica Moldova, cu un model de afaceri integrat, cu activitate în următoarele segmente de afaceri: distribuție, logistică și transport. AQUILA vinde produse de larg consum în peste 72.000 de puncte de desfacere prin toate canalele de comerț cu amănuntul al bunurilor de larg consum, care acoperă peste 90% din piață. Portofoliul de produse integrat însumează peste 10.000 produse, cu mărci proprii precum Gradena: legume și fructe congelate; LaMasă: semipreparate congelate din carne; Yachtis: produse congelate de pește și fructe de mare; precum și mărci consacrate din diferite categorii precum: produse de îngrijire personală – Rexona, Dove; dulciuri – Kinder, Raffaello, Snickers sau Mars; cafea – Lavazza; produse de curățenie – Dero, Cif sau Coccolino; mâncare pentru animale de companie – Whiskas, Pedigree; produse igienă – Kleenex, Kotex, Zewa, Tena, Libresse; scutece copii – Huggies; legume congelate și conserve – Bonduelle; smântâna vegetală și frișcă vegetală – Gran Cucina și Hulala; pește și preparate din pește – Frosta.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024