DISPECER si CORDONATOR DEP. LOGISTICA TRANSPORT PIATRAONLINE

PIATRAONLINE | GENERATOR DE INSPIRATIE

Candidatul Ideal

Prietenii te consideră cea mai organizată persoană pe care o cunosc?
Ai spiritul unui coordonator înnăscut? Deja ne place de tine!

Candidatul ideal trebuie să întrunească următoarele cerințe:
- Minim 2 ani experiență într-o poziție de dispecer;
- Capacitate de învățare, de organizare și planificare a activității;
- Capacitate de coordonare a echipei;
- Capacitatea de a realiza mai multe sarcini simultan și rezistență la stres
- Cunoașterea rutelor de transport RO in mod special
- Gestionarea livrariilor de marfă și pregătirea comenzilor alaturi de seful de depozit (Warehouse Keeper);
- Persoană serioasă, organizată, meticuloasă, responsabilă;

Descrierea jobului

-Dispecerul este este liantul dintre echipa de Sales și echipa Operațională operând comenzilor de transport în sistem
-Găsirea / negocierea / angajarea transportatorului potrivit și optimizarea activității de transport la nivel național (fără București și zona imediat limitrofă);
-Pregatirea comenzilor ce pleaca pe plaforme (Pallex, Dacher, Raben)
-Coordonarea 7 soferi (TIR) + 2 soferi (dubite), incarcari.
-Intocmește din sistem documentele necesare expedierii și coordonează partenerii care vin în depozitul PIATRAONLINE pentru încărcare astfel încât aceștia să întocmească toate formalitățile aferente, să încarce marfă corect și să se livreze către clienți;
-Informează Clienții despre situația transportului lor și se informează despre primirea / livrarea / descărcarea / starea mărfurilor la Client;
-soluționează orice problema apare pe acest flux de activități, sesizări, întârzieri ale șoferilor, etc ; întocmește rapoarte de activitate ;
-Analizează activitatea de transport național sub toate aspectele sale (performanță, profitabilitate, etc.) și întocmește rapoarte destinate Managing Partner în care prezintă: analiză; situația; problemele apărute; propuneri de măsuri etc
-Propune strategii privind creșterea eficienței activităților coordonate pentru minimizarea costurilor și creșterea efectivă a veniturilor societății, etc

Program și adresa:
Program : Luni - Vineri 9.00-18.00
Adresa: Aleea Teisani Nr. 137A, Sector 1, București (https://www.piatraonline.ro/contact) - in apropiere de podul Otopeni.
Se poate asigura transport cu shuttle-ul nostru cu ridicare din Piața Victoriei, de asemenea se poate organiza alături de alți colegi.

Câteva dintre beneficii:
- salariu motivant + bonuri de masă
- bonusuri în funcție de realizarea KPI-urilor
- stabilitatea locului de muncă
- un birou ca un loc de joacă. Într-un spațiu care arată bine, te simți bine.
- shuttle pus la dispoziție în fiecare zi, dacă nu vrei să vii cu mașina personală.
- un mediu deschis către tehnologie și simplificare.

Digitalizăm din ce în ce mai multe procese și stăm cu ochii pe cele mai noi tendințe în domeniu.
Așază-te la biroul cu vedere spre viitor și alătură-te celui mai mare magazin online Home & Deco din România: PIATRAONLINE.

De ce PIATRAONLINE? Pentru că suntem mai mult decât o companie, suntem o comunitate a pasionaților de frumos. Asta înseamnă că toți cei care ne împărtășesc aprecierea pentru design și arhitectură sunt primiți cu brațele deschise în familie. Showroomul și pavilionul exterior care îi inspiră pe toți cei care ne vizitează sunt și noul tău loc de joacă: un birou altfel care îți oferă spațiu să te dezvolți și să faci ceea ce îți place, un birou digitalizat, cu vedere spre viitor.

Nu vrem să lucrăm mai mult, ci mai eficient, așa că regândim constant procesele și tehnologiile și îți updatăm experiența pentru ca tu să dai tot ce ai mai bun în fiecare zi.

Simte-te că acasă la noul tău job!

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 23 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024