Gratis

DISPECER CENTRU DE ALARMA

DEBRIEFING SECURITY TEAM S.R.L.

Candidatul Ideal

-Experiență anterioară în domeniul securității sau al dispeceratului (reprezintă un avantaj)
-Abilități bune de comunicare și gestionare a situațiilor de stres
-Capacitatea de a lucra în echipă și de a lua decizii rapide și eficiente
-Cunoștințe de operare PC și aplicații de comunicare

Descrierea jobului

-Monitorizarea sistemelor de securitate: Este responsabil pentru monitorizarea constantă a sistemelor de securitate, inclusiv a camerelor de supraveghere, a senzorilor de mișcare și a altor dispozitive de alarmă.
-Răspuns la alarme și alerte: Atunci când un sistem de securitate detectează o potențială amenințare sau un eveniment neobișnuit, dispecerul trebuie să răspundă rapid și eficient.
-Comunicare: Trebuie să aibă abilități de comunicare pentru a interacționa cu clienții, personalul de teren și alte părți implicate. Acesta poate fi responsabil pentru preluarea apelurilor de la clienți și pentru a le oferi asistență în situații de urgență.
-Documentare: Este important ca dispecerul să documenteze toate incidentele și acțiunile luate în timpul monitorizării și gestionării alarmelor. Aceasta poate include completarea rapoartelor de incidente și actualizarea bazelor de date.
-Evaluarea situațiilor de urgență: Trebuie să fie capabil să evalueze rapid situațiile de urgență și să decidă ce acțiuni să întreprindă în consecință.
-Colaborare: Trebuie să colaboreze strâns cu ceilalți membri ai echipei de securitate, inclusiv cu tehnicienii de teren și cu autoritățile competente, pentru a asigura o gestionare eficientă a situațiilor de urgență.

Societatea desfăşoară activităţile prevăzute în licenţa de funcţionare pe raza judeţelor Mureş, Alba, Sibiu, Cluj, București şi poate desfăşura activităţi la nivel naţion
Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 23 Mai 2024