Gratis

Dispecer Centru Alarma

BGS Divizia de Securitate

Candidatul Ideal

Cautam sa recrutam in echipa noastra o persoana care da dovada de:
  • bune abilitati de comunicare (usurinta, claritate, coerenta in exprimare);
  • autonomie
  • seriozitate, responsabilitate, initiativa, loialitate, spirit de echipa, orientare catre sarcini, rezistenta la stres si oboseala, incadrarea in termene si prioritizarea actiunilor;
  • atentie distributiva, capacitate de sinteza ridicata, viteza de reactie, promptitudine.
Sunt necesare:
​- Minim studii medii;
- Cunostinte bune operare PC – suita Microsoft;
- Reprezinta un avantaj calificarea in functia de Dispecer.

Descrierea jobului

-Program de lucru in ture, de zi si de noapte;
-Utilizeaza si monitorizeaza aparatura din dotare;
-Mentine legatura telefonic cu personalul din teren si din baza, coordoneaza echipajele;
-Sesizeaza seful de dispecerat si consemneaza diverse evenimente (defectiuni tehnice aparatura, calamitati, situatia echipajelor din teren etc.);
-Informeaza beneficiarii cu privire la motivele declansarii sistemelor de alarma;
-Verifica zilnic starea sistemelor de monitorizate si sesizeaza beneficiarul cu privire la orice disfunctionalitate;
-Isi perfectioneaza activitatea si pregatirea profesionala prin participarea la diverse cursuri organizate in conditiile legii.

Postul de Dispecer Centru Alarma reprezinta nucleul activitatii in firma BGS. Acest post este de o insemnatate deosebita deoarece reprezinta firma atat in relatia cu beneficiarii, cat si in relatii cu colegii din teren (echipajele de interventie).

VA OFERIM:
• Salariu atractiv cu plata la timp;
• Bonuri de masa;
• Contract de munca integral;
• Sarbatori legale platite dublu;
• Masaj la birou;
​​• Calificarile necesare postului / traininguri.

Grup de companii si organizatii non-profit, recunoscut la nivel national ca reper in urmatoarele domenii:
- servicii de securitate a bunurilor si protectie a persoanelor;
- servicii medicale de urgenta, transport medicalizat si nemediaclizat ( Nr 1. la nivel national in transportul pacientilor dializati), medicina muncii si de familie;
- activitati umanitare de:
• limitare si inlaturare a efectelor accidentelor, dezastrelor si calamitatilor naturale;
• sprijinire a oricaror persoane aflate în nevoie.
Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024