Gratis

Director Productie /INGINER PRODUCTIE / MAISTRU

Palmex CM S.R.L.

Candidatul Ideal

-studii tehnice (TCM, Mecanica, SIM);
-cunostinte minime desen tehnic;
-cunostinte operare PC (Microsoft Office, etc) - optional
-dinamic, capabil sa lucreze in echipa/individual in conditii de stres;
-diponibilitate la efort
-capacitate de adaptare
-capacitate de analiza si sinteza
-capacitate de organizare
-dornic sa faca parte dintr-un mediu profesionist.

Descrierea jobului

- planificarea productiei curente (oameni, utilaje, echipamente, materii prime, materiale, etc);
- implementarea tehnologiilor de fabricatie specifice gamei de semifabricate si/sau produse finite aflate in productia curenta (instructiuni de lucru, procese, procedee, retete de fabricatie, etc);
- coordonarea echipei din subordine (planificare, comanda, control, etc);
- oferirea de asistenta la instalarea si punerea in functiune a noilor echipamente si utilaje;
- coordonarea proceselor de raportare continua a activitatii desfasurate personal si de catre oamenii din subordine (inregistrari electronice in programele de gestiune a productiei precum si corelarea acestora cu inregistrarile pe suport de hartie);
- instruirea si supravegherea continua a personalului din subordine in domeniul protectiei muncii si utilizarea extruderelor (instructaje curente si periodice, folosirea echipamentelor individuale de lucru si de protectie, utilizarea dispozitivelor si echipamentelor de protectie a muncii, etc.);
- cercetare si dezvoltarea tehnologiilor si produselor noi.

Compania Palmex CM, producatoare de containere metalice modulare si monobloc, a fost infiintata in anul 2011 in Galati si in prezent ocupa un loc important pe piata din Romania in domeniul comercializarii si inchirierii containerelor, indiferent de complexitatea lor.
Incepand din 2015, compania si - a propus sa ocupe un loc important si in domeniul comercializarii profilelor PVC.
Avantaje:
- activitatea se desfasoara intr-o echipa dinamica;
- sanse de avansare in cadrul societatii;
- desfasurarea activitatii intr -o companie de renume;
- salariu atractiv si motivational.
Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024