Gratis

Director Magazin

ROVERE MOBILI
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Experienta intr-un post similar de minimum 2 ani;
  • Experienta in vanzari de minimum 5 ani;
  • Abilitati de manangement al resurselor umane;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Limba Engleza nivel avansat;
  • Cunostinte operare PC (Excel si Power Point).

Descrierea jobului

- coordoneaza personalul din subordine;
- raspunde de aprovizionarea gestiunilor din magazinul companiei, urmarind rulajul fiecarei gestiuni;
- va raspunde de intocmirea comenzilor catre furnizori, tinand seama de stocurile existente;
- va rapunde si va urmari ca in gestiuni sa nu intre produse necomandate sau necorespunzatoare calitativ ;
- acorda asistenta tehnica in ceea ce priveste calitatea produselor, marcarea, etichetarea, functionarea;
- restituie sau schimba marfurile cu vanzare lenta sau cu vicii ascunse;
- analizeaza si propune conducerii companiei casarea produselor degradate, reducerea preturilor la marfuri lent si greu vandabile si intocmeste documentatia in vederea casarii sau reducerii preturilor acestora;
- urmareste ca toate marfurile intrate in magazinele companiei sa fie insotite de documente conform legislatiei in vigoare
- asigura coordonarea intre diferitele instrumente de desfacere: oferta, politica de preturi, incurajarea vanzarilor, metode de livrare sau aprovizionare;
- raspunde de respectarea legalitatii tuturor operatiilor comerciale;
- urmareste preturile practicate de concurenta analizand posibilitatea modificarii preturilor proprii in functie de cele ale concurentei in scopul obtinerii de profit maxim prin cresterea vanzarilor;
- urmareste in permanenta evolutia stocurilor pe gestiuni, luand masurile care se impun in functie de evolutia acestora;
- asigura baza de date necesara firmei privind piata, cererea si oferta concurentei;
- respecta regulile de ordine interioara si disciplina muncii in societate;
- promoveaza o atitudine colegiala fata de salariatii societatii si relatii principiale si cordiale de colaborare cu tertii;
- respecta programul de lucru, raspunde cerintelor unui program flexibil de lucru;

ROVERE este cunoscuta ca fiind un lider in domeniul amenajarilor interioare, fiind unul dintre cei mai importanţi furnizori de mobilier de lux pe piata din Romania. Aceasta performanta fiind atinsa datorita experientei managementului companiei de peste 20 ani in domeniul importului de mobilier din Italia. Odata cu aparitia sa pe piata in decembrie 2002 ROVERE MOBILI s-a impus prin profesionalism, calitate si inovatie aducand un nou concept in domeniu prin urmarirea liniilor de trend internationale si a ultimelor tendinte atat in domeniul mobilierului si al decoratiunilor cat si la nivel de curente artistice contemporane. Astfel, dincolo de activitatea comerciala de vanzare a produselor de mobilier, compania a dezvoltat o infrastructura moderna cuprinzand departamente de: proiectare, logistica, marketing, contabilitate, livrari si montaj, administrativ, toate subordonate aceluiasi scop – oferirea unor servicii profesionale, de elita. Pentru mai multe detalii puteti accesa site-ul companiei www.roveremobili.ro

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024