Gratis

DIRECTOR LOGISTICA

DIANA SRL

Candidatul Ideal

Compania DIANA caută un Director Logistică dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre.
Acest rol implică gestionarea eficientă a întregului lanț logistic, susținând standardele de calitate și siguranță alimentară și respectarea acestora.

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Studii superioare absolvite:
  • Experiență demonstrată în domeniul logisticii;
  • Abilități excelente de negociere și comunicare;
  • Abilități bune de planificare, organizare și gestionare a timpului;
  • Orientare către calitate și eficiență;
  • Cunoștințe MS Office (excel, baze de date, rapoarte);

Responsabilități:
  • Supervizarea și coordonarea activităților din depozitul de auxiliare și depozitele de livrare, asigurându-se că toate operațiunile sunt efectuate în conformitate cu standardele de calitate și siguranță alimentară;
  • Elaborarea și implementarea planurilor strategice pentru gestionarea eficientă a lanțului logistic, cu accent pe optimizarea proceselor și reducerea costurilor prin aplicarea principiilor Kaizen;
  • Gestionarea eficientă a costurilor de transport, inclusiv evaluarea și optimizarea rutelor de distribuție pentru a minimiza cheltuielile și a îmbunătăți eficiența logistică;
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor pentru eficientizarea procesului de transport, inclusiv utilizarea tehnologiei și a sistemelor de monitorizare pentru a asigura o planificare precisă și o gestionare optimă a livrărilor;
  • Supervizarea activităților de gestionare a stocurilor și a gestiunii depozitelor, asigurându-se că nivelurile de inventar sunt menținute în mod corespunzător pentru a satisface cerințele de producție și de livrare;
  • Conducerea și motivarea echipei de logistică, asigurându-se că fiecare membru își îndeplinește rolul în mod eficient și contribuie la atingerea obiectivelor companiei;
  • Supravegherea procesului de livrare și asigurarea respectării termenelor și a condițiilor stabilite, colaborând cu departamentul de auto si departamentul de vânzări pentru a asigura satisfacția clienților;
  • Dezvoltarea și implementarea procedurilor și a standardelor pentru asigurarea integrității și siguranței produselor în timpul transportului și a livrării;
  • Analiza constantă a performanței operaționale și identificarea oportunităților de îmbunătățire în procesul logistic, inclusiv reducerea timpilor de livrare și optimizarea costurilor asociate;
  • Dezvoltarea și urmărirea indicatorilor cheie de performanță (KPI-uri) pentru a evalua și îmbunătăți constant performanța logistică a companiei;
  • Supervizarea implementării și menținerea standardelor de calitate și siguranță alimentară în toate etapele lanțului logistic;
  • Colaborarea strânsă cu celelalte departamente, precum: producție, vânzări și achiziții, asigurând o integrare și o comunicare eficientă în cadrul organizației;
  • Identificarea și gestionarea riscurilor potențiale din lanțul logistic, precum și dezvoltarea și implementarea planurilor de gestionare a situațiilor neprevăzute;
  • Inovare și îmbunătățirea continuă a proceselor și practicilor logistice pentru a menține competitivitatea și a răspunde la schimbările din piață;
În plus, vom aprecia:
  • Experiența anterioară într-un rol similar în industria alimentară sau într-o industrie similară;
  • Abilități excelente de leadership, comunicare și rezolvare a problemelor.
  • Capacitatea de a lucra sub deadline și de a gestiona eficient multiple proiecte și priorități.
  • Angajamentul față de inovare și îmbunătățirea continuă a practicilor noastre logistice.

Alăturați-vă echipei noastre și fiți parte dintr-o companie care se angajează să ofere:
- Un mediu de lucru stimulant și dinamic, în care veți avea oportunități ample de creștere și dezvoltare profesională;
- Cultură organizațională orientată spre echipă, unde fiecare membru este apreciat și încurajat să-și aducă contribuția;
- Angajament față de sustenabilitate și responsabilitate socială, prin practici și programe care susțin comunitatea și mediul înconjurător;
- Pachet salarial competitiv și beneficii atractive precum bonus lunar si anual;
- Posibilitatea de a servi masa calda la cantina companiei cu mâncare gătită zilnic de bucătării noștri;
- Asigurare medicală privată și oportunități de avansare în carieră;
- Laptop, telefon si mașină de serviciu.

Aceste beneficii reflectă angajamentul nostru față de bunăstarea și succesul profesional al angajaților noștri, oferindu-le un mediu de lucru plin de oportunități și susținere.

Dacă sunteți un lider dedicat, orientat spre rezultate și dornic să vă alăturați unei echipe dinamice și inovatoare, vă încurajăm să aplicați pentru această poziție. Vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail recrutare@diana.com.ro.

Ne-am infintat in 1991 avand ca principal obiect de activitate comercializarea produselor alimentare şi nealimentare prin magazinul propriu din Râmnicu-Vâlcea. De-a lungul timpului ne-am extins lantul de magazine. In prezent funcţionează cincisprezece magazine DIANA, organizate în spaţii comerciale moderne, situate în fiecare zonă importantă a oraşului Ramnicu Vâlcea cat si in orasele: Horezu, Dragasani, Brezoi si Ocnele Mari.

În anul 1997, am investit în prima unitate proprie de producţie pentru carne şi produse din carne. Unitatea fiind utilată cu tehnologie de ultimă oră şi bucurându-ne de o logistică performantă, am devenit în scurt timp unul dintre cei mai activi producători din industria cărnii din judeţul Vâlcea.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024