Gratis

Demand & Supply Planner

METRO România

Candidatul Ideal

Dacă ești pasionat de tehnicile de previzionare a vânzărilor și de gestionare a stocurilor, ai bune abilităţi de comunicare şi eşti organizat, ai putea fi colegul ideal pentru rolul de Demand & Supply Planner.

Pentru a avea succes în acest rol și pentru a te putea bucura de cafeaua de dimineață alături de colegi, vei avea nevoie de:

  • Minim 2 ani experiență pe o pozitie similară;
  • Abilitatea de comunicare și de a lucra în echipă;
  • Abilități analitice și de rezolvare a problemelor;
  • Flexibilitate și loialitate;
  • Abilități de previzionare a vânzărilor, de planificare a comenzilor și de aprovizionare a magazinelor/platformelor cu marfă;
  • Abilități de analiză a stocurilor (overstock, old stock, low stock);
  • Limba engleză și cunoștințe de utilizare PC, Office (excel, word);
  • Studii superioare (economie, logistică).

Descrierea jobului

Alătură-te echipei și te vei ocupa de:

  • Generarea previziunilor de vânzare şi a modelelor statistice, la nivel de SKU pentru a sprijini deciziile comerciale de amploare;
  • Asigurarea unui nivel ridicat de disponibilitate a mărfurilor la raft pentru categoriile de produse alocate;
  • Modificarea propunerilor iniţiale de comandă ale magazinelor, prin factorii calitativi corespunzători, susţinuţi de sistem şi/ sau prin colectarea informaţiilor corespunzătoare de la experţi (de exemplu dept. Management Ofertă, Operațional, Marketing);
  • Gestionarea procesului de comandă prin acorduri cu furnizorii, condiţii de livrare, obiective privind disponibilitatea şi nivelurile dorite pentru stoc;
  • Execuția corespunzătoare şi la timp a comenzilor către furnizori (furnizori locali și de import)/ distribuirea mărfurilor din depozitele centrale către magazine;
  • Definirea nivelurilor necesare de stoc şi calcularea cerinţelor nete rezultate în urma aplicării obiectivelor strategice stabilite (target);
  • Monitorizarea performanţei stocului şi a disponibilităţii mărfii; luarea măsurilor de corecţie corespunzătoare;
  • Gestionarea fluxului informațional între furnizori si Departamentele METRO România implicate în procesul logistic cu scopul de a asigura disponibilitatea mărfurilor la raft, de a reduce nivelul stocurilor și de a diminua timpul alocat în magazine, pentru activitațile logistice;
  • Asigurarea suportului necesar în implementarea modelelor avansate de colaborare cu furnizorii prin proiecte dedicate de creștere a disponibilitații mărfii la raft și de îmbunătățire a performanței.

Suntem pregătiți să te recompensăm ca pe un #METROCHAMPION:
  • Prânzul și vacanța sunt asigurate de noi prin tichete de masă și prima de vacanță;
  • Sănătatea ta este o prioritate pentru noi, de aceea beneficiezi de asigurare medicală privată;
  • Performanța ta este răsplătită prin bonusuri de echipă sau individuale;
  • Ai acces la consiliere psihologică, financiară și juridică pentru tine și familia ta;
  • Ai prime de Sărbători si pentru diferite ocazii ( Crăciun, Paște, 1 Iunie);
  • Beneficiezi de reduceri la abonamente medicale și sportive;
  • Apreciem stabilitatea și o premiem cu zile suplimentare de concediu și bonusuri de fidelitate.

Noi, la METRO, suntem o echipă de 4000 de campioni ai afacerilor independente. Dedicați celor care se dedică muncii lor, lucrăm pentru cei care se trezesc în fiecare dimineață și vor să schimbe ceva. Suntem aici pentru cei care au avut curajul de a-și transforma visul într-o afacere, pentru milioane de antreprenori din întreaga lume. Deși se spune că toate lucrurile se schimbă, un lucru a ramas la fel: noi, acum ca și atunci, nu lucrăm pentru METRO!

Lucrăm pentru peste 20 de milioane de clienți METRO, fiecare cu propriile visuri, ambiții și provocări. Pentru ei, găsim soluții personalizate și lucrăm cot la cot pentru a le asigura succesul. Deservim atât micile afaceri cu mari idei, cât și afacerile globale cu priorități locale.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024