Gratis

Customer Service Representative

ARGUS SA CONSTANTA

Candidatul Ideal

  • Domiciliu: Bucuresti
  • Experienta Customer Service, Sales, Comercial: > 2 ani
  • Studii superioare
  • Operare calculator – Microsoft office nivel avansat
  • Abilitati excelente de planificare
  • Competente demonstrate in rezolvarea de probleme
  • Abilitati de convingere

Descrierea jobului

Descrierea postului:
  • Asigurarea unui proces optim și eficient în relația cu clienții companiei, procesarea comenzilor și rezolvarea problemelor/reclamațiilor care pot apărea pe parcurs;
  • Orientare către clienți pentru îndeplinirea cerințelor și pentru crearea unei comunități de clienți loiali;
  • Oferirea de suport și consiliere în relația cu departamentul de vânzări și Director Comercial;
  • Fluidizarea comunicării între clienți și departamentul de vânzări;
Responsabilități:
  • Menține legătura cu clienții pentru a furniza informații despre produse sau servicii, pentru a prelua sau introduce comenzi, pentru a anula conturi sau pentru a obține detalii despre reclamații.
  • Operează în diverse platforme digitale ale clienților în vederea gestionării comenzilor;
  • Urmărește și verifică fluxul complet al procesului de vânzare, începând de la lansarea comenzilor, până la recepția mărfurilor de către client;
  • Păstrează înregistrări ale interacțiunilor sau tranzacțiilor cu clienții, înregistrând detaliile întrebărilor, reclamațiilor sau comentariilor, precum și acțiunilor întreprinse.
  • Contacteaza clienții pentru a răspunde la întrebări sau pentru a-i notifica cu privire la rezultatele investigației reclamațiilor sau la orice ajustări planificate.
  • Se consulta cu dep Judiric in legatura cu clauzele comerciale ale contractelor;
  • Dezvoltă relația cu clienții prin comunicare asertivă;
  • Urmărește zilnic situația plăților de către clienți;
  • Monitorizeaza indicatorii de performanta ai departamentului Comercial prin diverse raportări;
  • Menține o atitudine pozitivă și proactivă în rezolvarea problemelor care pot apărea;
Ce oferim:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Asigurare medicală Signal Iduna
  • Tichete de masă
  • Posibilități de avansare alaturi de o echipă profesionistă;

Descrierea companiei

DOMENIUL DE ACTIVITATE

Argus este unul dintre cei mai importanti producatori de ulei de floarea soarelui din Romania, infiintat in 1943.

Valorificând tradiţia de peste 70 ani, MISIUNEA noastră este de a desăvărşi arta de a produce un ulei românesc de calitate pe care să-l oferim pe masa tuturor românilor.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 6 Mai 2024 Expiră 8 Mai 2024