Gratis

Coordonator Transporturi Internationale

VIO TRANS EURO SRL

Candidatul Ideal

Cum sa fie si ce cunostinte si experienta sa aiba Coordonatorul de echipa logistica - Punct de lucru Bucuresti.
  • Ne dorim o persoana proactiva, orientata pe solutii, organizata si responsabila, cu bune abilitati de comunicare si orientare catre client, care sa isi doreasca un angajament pe termen lung,
  • Noul coleg va avea nevoie sa opereze la nivel mediu calculatorul,
  • In ce priveste experienta ceruta de rol, este nevoie de experienta si abilitati in planificare activitatii,
  • Experienta inntr-un rol similar este cerinta obligatorie,
  • Cunoasterea limbii greaca reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Ce vei face in rolul de Coordonator echipa logistica?
  • Coordonezi zilnic procesul de expediere a comenzilor,
  • Asiguri respectarea cerintelor ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄comenzilor legate de livrare specifice fiecarui partener,
  • Monitorizezi livrarile catre clienti, stii in orice moment status-ul incarcarii / livrarii produselor,
  • Participi activ la si asiguri acuratetea incarcarilor / descarcarilor masinilor si fluxul de intrari-iesiri marfa,
  • Mediezi diverse circumstante care apar legate de descarcarea / livrarea produselor,
  • Actionezi ca liant intre compania noastra si client / furnizor, in legatura cu descarcarea / incarcarea produselor.
Beneficii:
  • Salariu motivant si prime periodice,
  • Mediu de lucru dinamic.

Prezenta pe piata transporturilor internationale de mai mult de 20 de ani, mediul de afaceri fiind axat pe businessul international, dar in special cu Grecia.
De asemenea, suntem prezenti in top afaceri Romania.
Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 19 Iun. 2024