Gratis

COORDONATOR TRANSPORT / EXPEDITOR INTERNATIONAL / DISPECER

Dacoda
2 poziții

Candidatul Ideal

- experienta 2 ani pe un post similar
- cunostinte limba engleza
- alta limba straina si studii economice constituie avantaj;
- operare PC, rapiditate.
- abilitati de comunicare, negociere si putere de convingere;
- spirit organizatoric;
- initiativa si capacitate de rezolvare a problemelor, spirit de echipa
- cunostinte minime obligatorii de geografie
- cunostinte minime obligatorii despre raspunderi si asigurari;
- rezistenta la stres;
- atentie distributiva;
- deschidere spre dezvoltare personala si asimilare de cunostinte noi

Descrierea jobului

- Promovare si vanzare servicii in conformitate cu politicile companiei;
- Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si furnizori;
- ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄Urmarirea si gestionarea activitatilor zilnice de logistica;
- Urmarirea incasarilor si platilor;
- Realizarea obiectivelor lunare si anuale ale companiei.

Oferta:
- mediu de lucru modern si dinamic
- salariu si bonusuri corelate cu performantele realizate

Creata in 1993, DACODA este o companie de expeditii si transport rutier de marfa, cu capital 100% romanesc. DACODA realizeaza transporturi de marfa pe teritoriul Romaniei, precum si transport international de marfa din/spre Europa.

Compania noastra este membru al Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania, al Uniunii Nationale a Transportatorilor Rutieri din Romania si al Camerelor de Comert Bucuresti si Cluj. .

De asemenea, prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a expeditorilor.

Dacoda a obtinut certificarea Sistemului de Management al Calitatii conform ISO 9001:2000.
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 4 Iun. 2024 Expiră 6 Iun. 2024