Coordonator Servicii Pacienti – Centrul Socio-Medical din Adunatii Copaceni, Jud.Giurgiu

Fundatia HOSPICE Casa Sperantei

Candidatul Ideal

Fundația HOSPICE Casa Speranței –angajează Coordonator Servicii Pacienți – la Centrul Socio-Medical din Adunatii Copaceni, Jud.Giurgiu

Cerinte generale:
  • Studii superioare absolvite, preferabil în domeniul socio-uman
  • Minim 3 ani de experiență în coordonarea unei echipe si coordonare/management de proiect
  • Abilități excelente de comunicare, leadership, organizare și adaptabilitate; orientare catre gasirea solutiilor
  • Empatie, flexibilitate, maturitate emoționala
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office (Word, Excel si Power Point).
  • Limba engleza scris si vorbit la nivel avansat

Descrierea jobului

  • Planificarea si coordonarea activităților echipelor multidisciplinare de ingrijiri paliative pediatrice de la Centrul Socio Medical Adunatii Copaceni

Responsabilități
  • Se asigura ca oferim servicii de calitate de îngrijiri paliative pediatrice în centrele de zi, ambulatoriul de specialitate precum si la domiciliul pacientului prin echipele de îngrijire la domiciliu
  • Supraveghează si gestionează o echipa multidisciplinara (medici, asistenți medicali, infirmieri, asistenti sociali, kinetoterapeuti, psihologi) asigurând respectarea protocoalelor si ai indicatorilor de calitate ai serviciilor oferite inclusiv prin implementarea si utilizarea instrumentelor de monitorizare și evaluare agreate
  • Contribuie activ la organizarea evenimentelor organizate de centru (tabere, evenimente speciale, serbari) inclusiv coordoneaza si gestioneaza personalul si voluntarii implicati
  • Colaborează activ cu celelalte departamente (administrativ, comunicare, strângere de fonduri si voluntariat), pentru atingerea obiectivelor comune
  • Redactează rapoarte de activitate si contribuie la elaborarea documentelor justificative solicitate
  • Gestioneaza bugetul, asigurand servicii de ingrijire si servicii clinice bazate pe dovezi de inalta calitate avand in vedere si utilizarea eficienta a tuturor resurselor Hospice.
  • Dezvoltarea şi implementarea activităţilor de networking (mapping actori relevanți și relaționare cu aceștia, reprezentare Hospice la întâlniri și evenimente) si mentinerea colaborarii cu autoritatile relevante.
  • Împreuna cu Directorul de Servicii Pacienți București & Adunații Copăceni asigura elaborarea, implementarea, monitorizarea si menținerea standardelor si politicilor de sănătate si siguranța, de gestionare a riscurilor si de control al infecțiilor nosocomiale in toate serviciile Centrului
  • Lucrează îndeaproape cu Directorul de Servicii Pacienți București & Adunații Copăceni in vederea dezvoltării si implementării strategiilor care sprijină obiectivul oferirii de servicii de calitate de îngrijiri paliative pediatrice

Beneficii:
  • 26 zile de concediu de odihna, anual;
  • 1 zi libera aferenta zilei de nastere
  • 1 zi libera de Ziua Mondiala a Sanatatii;
  • Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi;
  • Abonament Bookster;
  • Activitate într-un mediu plăcut și profesionist
  • Formare profesionala constanta in domeniul paliatiei

Candidaţii interesaţi pot trimite un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: recrutare@hospice.ro
Candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.
Organizatia îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.

HOSPICE Casa Speranței, organizație non-profit înființată în 1992 la Brașov, a introdus conceptul de îngrijire paliativă în România. HOSPICE este cea mai mare fundație din țară care oferă gratuit servicii specializate de acest tip.

Organizația are două centre cu servicii integrate, în Brașov și București, și echipe mobile în Făgăraș și Zărnești, pentru îngrijirea persoanelor diagnosticate cu boli incurabile. HOSPICE a dezvoltat servicii complete de îngrijire paliativă, care sunt oferite în centre de zi, ambulatorii și unități proprii pentru internare, la domiciliul pacienților și în spitalele partenere. În cei 25 de ani de existență, HOSPICE a adus alinare și speranță pentru peste 20.000 de copii și adulți cu boli incurabile.

HOSPICE Casa Speranței dezvoltă îngrijirea paliativă la nivel național și internațional prin informare, prin programe educaționale dedicate profesioniștilor, pacienților și comunității și prin îmbunătățirea legislației în materie.

Pentru mai multe informații, accesați www.hospice.ro.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 25 Apr. 2024