Gratis

Coordonator F&B

BACOLUX SRL

Candidatul Ideal

Daca esti pasionat de domeniul hotelier, de lucrul cu oamenii,te invitam sa te alaturi echipei noastre.
Avem disponibil postul de: Coordonator F&B / Coordonator Restaurant

Candidatul ideal:
  • Experienta in management minim 3 ani
  • Are cunostinte in softuri precum MS Office, soft de management restaurant , POS
  • Da dovada de flexibilitate si disponibilitate
  • Are capacitatea de a gestiona eficient nivelul de stress
  • Are abilitatea de a observa si rezolva problemele si provocarile intr-un mod eficient
  • Are abilitati de comunicare, leadership,spirit antreprenorial,orientare spre motivarea echipei din subordine
  • Are abilitati excelente de delegare si follow-up
  • Are cunostinte la zi despre trend-urile si cele mai bune practice in F&B
  • Este orientat spre client si pe oferirea unui serviciu impecabil
  • Are abilitatea de a coordona personalul si de a atinge obiectivele financiare
  • Limba engleaza

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
  • Coordoneaza activitatea personalului din subordine, stabileste prioritati, identifica si solutioneaza problemele aparute, astfel incat sa asigure derularea activitatii in conformitate cu obiectivele societatii;
  • Coordonarea si managementul operatiunilor zilnice din departamentul de F&B, la cele mai inalte standarde
  • Asigurarea unui nivel de servicii excelent atat pentru clientii interni cat si pentru cei externi
  • Identificarea si preintampinarea nevoilor oaspetilor intr-un mod pro-activ
  • Coordonarea echipei de F&B si valorificarea potentialului fiecarui subordonat.
  • Stabilirea graficelor de lucru, a procedurilor si politicilor necesare
  • Crearea si mentinerea unui mediu de lucru placut, sigur, cu accent pe respect, invatare,motivatie si lucrul in echipa
  • Conformarea la toate regulile si procedurile de sanatate in munca, curatenie si siguranta la locul de munca
  • Identificarea si analiza competitiei
Beneficii:
  • Contract de munca perioada nedeterminata
  • Mediu de lucru placut
  • Echipa dinamica
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala
  • Pachet salarial atractiv
  • Pentru persoanele care nu sunt din zona, se acorda cazare !!

Cu peste 25 de ani de experiență în industria ospitalității, Bacolux Hotels România este cel mai mare grup hotelier cu capital 100% românesc din sud-vestul țării.

Locațiile din Herculane, Bacolux Afrodita Resort & Spa**** și Bacolux Diana Resort*** cu o capacitate totală de 440 camere, sunt reprezentative pentru turismul de sănătate din țară prin cele 2 centre SPA balneo & wellness complet renovate.

Amplasat în Craiova, locul în care a fost înființată compania, Bacolux Craiovița Hotel & Events*** oferă servicii de cazare pentru segmentul business travel și găzduiește evenimente corporate și private.

Cea mai recentă locație, Bacolux Koralio din Eforie Nord a fost inaugurată în anul 2022 și reprezintă un proiect ambițios și inovativ.

Bacolux Hotels România a obținut premiul “Angajatorul anului” în cadrul Galei Romanian TopHotel Awards 2021 pentru menținerea întregii echipe pe întreaga perioadă a pandemiei.

Dorim să te cunoaștem și să planificăm evoluția ta profesională în cadrul unei companii cu tradiție în industria ospitalității din România, care construiește succesul împreună cu echipa.

Încurajăm spiritul de echipă și în același timp potențialul fiecărui membru Bacolux Hotels.

Dacă zâmbetul, entuziasmul și dorința de implicare te caracterizează, așteptăm CV-ul tău.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024