Gratis

Content Specialist - Documentare, Operator comenzi online

SC DING COMMUNICATION SRL

Candidatul Ideal

Daca ai viteza in gandire, esti multitasking, iti place sa scrii, cunosti mediul online si adori cumparaturile, esti binevenit in echipa dе Teomarket.
Cautam un coleg nou, inteligent, cu un simt dezvoltat al observatiei, inzestrat cu spirit creativ, si caruia, bineinteles, sa nu ii fie straina limba romana.
Apreciem munca si nu neglijam performanta! De asemena, vei avea numeroase lucruri noi dе invatat!
Te asteapta o echipa tanara, vesela si o multime dе beneficii!

Cerinte:

- Cunoasterea perfecta a limbii romane
- Rapiditate si eficienta in cautarea si navigarea pe Internet
- Limba engleza - intelegere la nivel mediu-avansat
- Persoana responsabila, creativa, atenta la detalii, capacitate de gandire rapida si analitica
- Experienta in contentwriting
- Organizat, meticulos, atent la detalii
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Abilitati de comunicare (scris si vorbit)
- Experienta in operarea pe platforma e-commerce Opencart, eMag.ro (avantaj)
- Abilitati minime de manipulare a imaginilor - crop, resize (avantaj)
- Cunostinte tehnice necesare: nivel avansat de operare PC, Windows, Microsoft Office

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Documentarea rapida si corecta a produselor noi
- Mentinerea la zi a informatiilor despre produsele afisate in site
- Introducerea informatiilor in platforma magazin online (poze, descrieri, categorie, pret)
- Standardizare denumiri, caracteristici si filtre
- Organizarea informatiilor in mediile de stocare digitala
- Organizarea de sedinte foto pentru produse
- Prelucrare dupa caz a imaginilor produselor
- Flexibil si dispus sa preia sarcini care tin de pregatirea comenzilor

Beneficii:

- Bonuri de masa
- Bonus de vechime la 6 luni, 12 luni, 24 luni
- Bonusuri de performanta
- Spatiul de munca in cladire de birouri
- Dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar, competitiv

Ding Communication este o companie care isi desfasoara activitatea cu precadere in mediul online, avand ca principale ramuri comertul en-gros cu accesorii gsm, bijuterii argint, jucarii, instalatii Craciun, produse pentru casa, martisoare etc. Din anul 2014 suntem prezenti pe Emag si colaboram constant cu lanturile de magazine precum Auchan, Selgros, Cora.

Publicat 23 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Mai 2024