Gratis

Content Moderator with IT/FR/Dutch/Russian/Norweg/Bulgari

RANDSTAD ROMANIA
20 poziții

Candidatul Ideal

We’re looking for someone with a strong work ethic, and the ability to work well both independently and within the context of a larger team-oriented environment.
Self-starting, intellectually curious and creative individual comfortable operating in a fast-paced, dynamic environment
Responsibilities

Minimum qualifications
Any Graduate (PG an added advantage)
Freshers are eligible
Fluent in Read/Write in English & Italian/French/Norwegian/Swedish/Danish/Bulgarian/Russian Language.

Preferred qualifications
Effective probing skills and analyzing / understanding skills
Problem solving skills with customer centric approach
Must be able to work on a flexible schedule (including weekend shift work)

Descrierea jobului

Provide resolution to maintain standards of quality;
Review content and provide resolution based on prescribed guidelines;
Recognize trends and patterns and raise issues timely;
Provide insights to help improve the support to the users;
Maintain a thorough understanding of process and policies;
Provide excellent customer service to our customers;

This job may require working a 24/7 schedule with alternating shifts and daily review of online content that may be highly egregious/ sensitive in nature, such as (but not limited to) graphic violence, self-harm, child abuse, and hate speech.

The activity is on site, at company's hedquarter, in Bucharest, in shifts, including weekend and night shifts. Full time position.

Relocation package is implied - we will let you know more about this.

Randstad este lider global în recrutare și gestionare de personal. Încă din 2016, suntem prezenți pe piața din România, în București și în Slatina. Având un număr de peste 130 de consultanți, peste 300 de clienți activi și minim 3000 de angajări pe an, contribuim la evoluția pieței muncii din România și ne apropiem de obiectivul nostru global de a impacta pozitiv viața profesională a oamenilor care au nevoie de un loc de muncă până în 2030.

Contactează-ne la 0213/365253 (București) sau 0249/421576 (Slatina)

Email: recruiting@randstad.ro

Website: randstad.ro

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024