Gratis

Contabil Stocuri

ANTENA TV GROUP S.A.

Candidatul Ideal

Studii superioare economice
Experienta de minim 2 ani
Bune cunostinte de operare PC
Bune abilitati de comunicare si relationare cu o buna capacitate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului

Contabilizarea, evidenta si urmarirea materialelor auxiliare, materiale consumabile, piese de schimb, obiecte de inventar aflate in depozit si a ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂altor valori
Trecerea pe cheltuieli a stocurilor si consumului de benzina, concordanta stocurilor cu contabilitatea si cu gestiunea.
Evidenta, urmarirea si contabilizarea ct de marfuri (371) si verificarea lunara a ct. 607, 707.
Verificarea inregistrarilor si furnizarea datelor pentru intocmirea declaratiei VIES pentru facturile inregistrate;
Verificarea inregistrarilor si furnizarea datelor pentru intocmirea declaratiei INTRASTAT;
Verificarea jurnalului de cumparari si furnizarea datelor pentru decontul de TVA; Verificarea corectitudinii inregistrarilor ct. 4426, pentru facturile pe care le inregistreaza.
Evidenta si urmarirea contului 408 pentru furnizorii alocati;
Verificarea conturilor : de clasa 3 si de clasa 6 corespondente.

Suntem echipa Antena Group. Venim zilnic la birou (sau mergem pe teren) cu entuziasm, cu placerea de a lucra cu colegii si cu dorinta de a oferi celor care ne urmaresc (la TV si in online) o stare de relaxare, de a se distra si informa evadand in universul creat de noi. Cele mai importante cifre pentru noi sunt cele de audienta.

De la inceput ne-am dorit sa fim cei mai buni in ceea ce facem. Pentru asta trebuie sa fim in fiecare zi mai buni: sa experimentam, sa invatam din greseli si sa avem incredere in noi si in viitorul pe care il construim impreuna.

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 6 Iun. 2024