Gratis

CONTABIL SENIOR

FINACONT CONSULT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- bune cunostinte de operare pc-Winmentor si Saga constituie avantaj.
- buna cunoastere a legislatiei fiscale nationale
- capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor
- corectitudine, initiative si proactivitate
- abilitati de comunicare si lucru in echipa
- persoana dinamica, organizata, responsabila, atenta la detalii, meticuloasa si ordonata

Descrierea jobului

- Mentinerea relatiei cu clientii / furnizorii si raspunderea prompta la toate solicitarile acestora
- Introducerea documentelor contabile in programul ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de contabilitate WINMENTOR si SAGA
- Verificarea lunara a tuturor inregistrarilor contabile
- Intocmirea si verificarea tuturor registrelor contabile relevante ( de ex: registru jurnal, inventar, registrul de evidenta fiscala, registru de casa etc)
- Indosarierea documentelor operate si arhivarea acestora
- Intocmire deconturi interne/externe
- Evidenta mijloace fixe si obiecte de inventar.
- Analiza balantei contabile si asigurarea componentei corecte a tuturor soldurilor din balanta

Societatea noastra este membră CECCAR Cluj din 2006, având obiect de activitate consultanță financiară pentru afaceri și servicii de contabilitate și resurse umane, oferă servicii personalizate adaptate nevoilor clienților, preluând sarcinile operative și degajând timpi prețioși pentru companii.
Cu o experiență vastă și un portofoliu divers, sociatatea noastră va ofera o echipa de experți contabili acreditați CECCAR, economiști, specialiști în resurse umane, intr-un spatiu de birouri modern.
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 20 Iun. 2024