Gratis

Contabil senior

HRx group
2 poziții

Candidatul Ideal

- Experienta – minim 2 ani;
- Bune cunoștințe în domeniul legislației contabile și fiscale;
- Cunoasterea softurilor de contabilitate SAGA C si SAGA PS constituie un avantaj;
- Cunostinte PC, Excel, Word;
- Persoana energica, ordonata, riguroasa, rabdatoare, responsabilă, cu spirit de echipă si dornica de a progresa;
- Implicare și spirit de inițiativă.

Descrierea jobului

Activitatea presupune tinerea evidentei contabile la societăți comerciale si PFA (optional).

Rensponsаbilitati:
- Realizarea diferitelor rapoarte financiar – ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈contabile specifice domeniului;
- Evidența și înregistrarea contabilă a documentelor aferente achizițiilor de bunuri și servicii de la furnizori;
- Evidența extraselor bancare;
- Evidența și înregistrarea contabilă a registrului de casă și a deconturilor;
- Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);
- Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;
- Menținerea relației cu clienții telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului;
- Intocmirea de rapoarte diverse, la solicitarea managementului;
- Verificare solduri clienti, furnizori, avansuri, stocuri de marfa;
- Intocmirea declaratiilor fiscale;
- Intocmirea situatiilor financiare;

Grupul HRx este prezent pe piata din anul 2011, avand compentente in domeniul financiar contabil, fiscal, salarizare si audit. In aproape sapte ani serviciile HRx au evoluat, de la intreaga gama a operatiunilor de contabilitate generala la consultanta fiscala, analiza, expertize, audit, salarizare. Cu un numar de aproximativ 200 de clienti, echipa HRx a inteles ca astazi acele servicii financiar contabile, analiza, consultanta in afaceri, taxe, audit nu mai inseamna colectare de documente justificative, dublate de o realizare mecanica a bilantului, ci inseamna interpretarea legislatiei in vigoare si consultanta ajustata realitatilor fiecarui client in parte. Suntem

Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 19 Iun. 2024