Gratis

Contabil / Economist

Riela Comimpex S.R.L.

Candidatul Ideal

· Absolvent studii superioare de specialitate
· Experienta minim 3 ani in domeniul activitatii de contabilitate
· Cunoastere operare PC - MS Office - nivel avansat
· Cunoasterea legislatiei si a documentelor contabile
· Capacitate de organizare si planificare
· Persoana cooperanta si cu spirit de echipa
· Persoana atenta la detalii, ce ofera seriozitate si punctualitate
· Abilitati de comunicare

Descrierea jobului

· Evidenta stocurilor, introducerea datelor si prelucrarea operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri)
· Evidenta gestiune: intocmire note de intrare ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀receptie, verificare si introducere bonuri de consum, verificare fise de magazie
· Emitere facturi catre clienti
· Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni/externi in programul contabil
· Evidenta nir-urilor si a bonurilor de consum
· Confirmari de solduri cu clientii si furnizorii
· Inregistrarea extraselor bancare
· Intocmeste corect / la termenele stabilite, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar/contabile, legate de responsabilitatile postului, acestea fiind solicitate de conducerea societatii, pentru gestionarea financiara si operationala a companiei
· Mentinerea la zi a jurnalelor de vanzari si cumparari,intocmirea deconturilor de cheltuieli si a delegatiilor
· Intocmirea rapoartelor predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/semestru/an (rapoarte strict legate de obiectivul postului)
· Inregistrarea si emiterea din programul de contabilitate si gestiune a documentelor primare, in conformitate cu principiile contabile: intrari/iesiri de marfuri
· Verificarea registrelor de casa /deconturi de cheltuieli
· Operatiuni banca si casa
· Participarea la inventare si operarea acestora
· Realizarea si prezentarea de analize si rapoarte punctuale la solicitarea managementului
· Alertarea managementului in cazul identificarii unor disfunctionalitatila nivelul activitatii analizate
· Mentinerea legaturii cu firma externalizata de contabilitate

Firma RIELA COMIMPEX a fost fondată în anul 1994 avand un capital social integral privat românesc.

Producția de confectii metalice si subansamble pentru industria laptelui și a cărnii a pus bazele unei fabrici de prelucrarea metalului.

În anii următori, pe masura capitalizarii firmei, productia de confectii metalice se diversifica, ocazie cu care incepe colaborarea cu clienti externi din industria automobilelor. In scurt timp activitatea se extinde si pe segmentul instalatiilor, astfel societatea devine in anul 2006 , primul producator din tara de convectoare si ventiloconvectoare de pardoseala sub marca Sttiltech.

Colaborarea cu designeri de interior cu viziune si indrazneala, care exploateaza stitulul industrial in designul de locuinte, face ca societatea sa poata patrunde pe piata producatorilor de mobilier.

Firma noastra are in prezent peste 80 de angajați și o hala de productie cu o suprafață de peste 6000 de metri pătrați nou construita.
Publicat 26 Apr. 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 26 Mai 2024